مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۳۳۴
آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع زنان ساری گفت: بسیار مهم است که شکل و شاکله دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی چگونه باشد و بسیار مهم است که چه کسانی در این دو مجلس حضور پیدا می‌کنند و اینکه آیا این افراد با اهداف انقلاب قرابت دارند و به چه میزان حاضرند از جانها و مالهایشان در راه تحقق آرمان های انقلاب بگذرند.
کد خبر: ۸۴
20 February 2016     -     ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱ تاریخ انتشار :
آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع مردم ساری: بسیار مهم است که منتخبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با اهداف انقلاب قرابت داشته باشندبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه صبح امروز(شنبه) طی سخنانی در همایش زن و مسئولیت های اجتماعی در ساری با اشاره به ضرورت حضور مردم در انتخابات اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات از جهات مختلف بر سرنوشت کشور تأثیرگذار است و این حضور باعث شکل گیری دو مجلس بسیار مهم در کشور می شود.

ایشان ادامه داد: بسیار مهم است که شکل و شاکله دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی چگونه باشد و بسیار مهم است که چه کسانی در این دو مجلس حضور پیدا می کنند و اینکه آیا این افراد با اهداف انقلاب قرابت دارند و به چه میزان حاضرند از جانها و مالهایشان در راه تحقق آرمان های انقلاب بگذرند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات پیام صلابت و ایستادگی کشور را به دنیا ارسال می کند، گفت: کشورهای غربی بواسطه فشارهایی که در طول 37 سال به کشور ما وارد کرده اند دائماَ مترصد هستند خلائی در کشور پیدا کنند؛ کما اینکه در فتنه 88 ما شاهد این مسئله بودیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با بیان اینکه هر کجا مردم ما در صحنه حاضر بودند و ایستادگی کردند، توانستند منویات خود را پیش ببرند، تصریح کرد: در بحث هسته ای وقتی ملت ایستادگی کرد و رهبری هم مثل کوه ایستاد، ما توانستیم حق غنی سازی خود را به تثبیت برسانیم.

ایشان در ادامه به اظهارات اخیر یکی از مسئولان آمریکایی که همه مردم ایران را تندرو خوانده بود اشاره کرد و بیان داشت: اینکه آمریکایی ها مردم ایران را تندرو می خوانند، این تندرو خواندن لفظ آنهاست و مقصود اصلی آنها این است که مردم ایران پا در رکاب و فهیم هستند.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار کرد: اگر ملتی با نشاط در صحنه باشد و از آرمان هایش دفاع کند، از سوی آمریکایی ها متهم به تندروی می شود؛ بنابر این ضرورت دارد مردم ما با حضور در انتخابات صلابت، ایستادگی و نشاط خود را به تمام دنیا نشان دهند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به بحث حقوق زن در جمهوری اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: در زمان تدوین قانون اساسی عده ای در مطبوعات تحت کنترلشان مرتب تبلیغ می کردند که اگر جمهوری اسلامی با این قانون اساسی به روی کار بیاید، بانوان خانه نشین خواهند شد؛ حال آنکه امروز بانوان ما با نشاط در صحنه های سیاسی، فرهنگی و علمی حضور دارند.

ایشان با بیان اینکه جمهوری اسلامی مسیر رشد و تعالی زنان را به عنوان مؤثرترین افراد جامعه فراهم آورده است، گفت: برای چند سال پیاپی ما شاهد هستیم که تعداد خانم هایی که به دانشگاه ها راه پیدا می کنند بیشتر از آقایان هستند و امروز ما دارای یک نیروی عظیمی در میان بانوان در امور علمی و فرهنگی هستیم و این جای شکر بسیار دارد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه ما از یک مرحله تبلیغات سوء کشورهای غربی و اذناب داخلی شان عبور کردیم، اظهار کرد: زمانی آنها می گفتند جمهوری اسلامی مانع پیشرفت زنان است؛ اما امروز با پیشرفت هایی که زنان در جامعه ما به دست آورده اند همه می دانند این حرفها فریبی بیش نیست.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به بحث حقوق بشر اشاره کرد و این بحث را یک بحث مهم فلسفی، کلامی و دینی دانست و گفت: حقوق بشر بدون تحلیل ماهیت انسان بی معنا است و اگر انسان را موجودی بدانیم با کارکرد مکانیکی و برای او روحی قائل نباشیم، این یک نوع تلقی از انسان است و تلقی دیگر تلقی قرآن است که از روح الهی در انسان دمیده شده است.

ایشان با بیان اینکه غربی ها و اذناب داخلی آنها کمپین راه می اندازند که می خواهیم از حقوق زنان دفاع کنیم، گفت: ما انکار نمی کنیم که به لحاظ فرهنگی ظلم هایی به زنان شده که البته این امر ربطی به دین ندارد و حتی طبق قوانین اسلام زوج حق الزام برای زوجه را ندارد؛ البته رویه هایی در صحنه عمل است که خلاف است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه غربی ها در رسانه هایشان علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می کنند که حقوق زنان را پایمال کرده ، گفت: خطوطی که از ناحیه دین برای حقوق زنان و مردان ترسیم شده، قابل دفاع است و به تعبیر شهید مطهری آنچه باید باشد تساوی حقوق مردان و زنان در مجموع است نه تشابه.

رئیس قوه قضائیه با  بیان اینکه مغرب زمین با مدرنیته و عقلانیت ابزاری، انسان را به جای خدا محور قرار داده، اظهار کرد: همین آمریکایی ها که سنگ حقوق بشر را به سینه می زنند، حاضر نشده اند قرارداد منع انتشار گازهای گلخانه ای را امضا کنند؛ چرا که با منافع مادی آنها در تعارض است.

ایشان با اشاره به نوع نگاه قرآن به انسان گفت: نگاه قرآن به انسان با نگاه مدرنیته به انسان تفاوت دارد؛ چرا که قرآن آمده انسان را از خودبیگانگی برهاند و کار قرآن هشدار به بشر است که ای بشر تو گرفتار این دنیا هستی و قرآن برای بیدار کردن انسان آمده است.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان خاطر نشان کرد: غرب زن را به کالایی جنسی تبدیل کرده و از جنس زن سوء استفاده می کند؛ حال آنکه قرآن زن و مرد را به حیات طیبه دعوت می کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: