مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۷۲۰
آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع مردم محمود آباد با اشاره به بحث اخلاق انتخاباتی گفت: انتخابات باید متناسب با شأن مردم ایران اسلامی باشد و اسلام و ایمان وجه معنوی مردم ماست؛ بنابراین در امر انتخابات نباید به برخی اغراض سیاسی آلوده شد و تخریب و توهین به دیگران در رقابت های انتخاباتی از اشتباهات است.
کد خبر: ۶۸
18 February 2016     -     ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۴ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه بعدازظهر امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در جمع مردم محمود آباد با اشاره به اهمیت مقوله انتخابات اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات آثار مهمی در کشور خواهد داشت و اولین اثر مستقیم و قابل لمس آن شکل گیری دو مجلس بسیار مهم خبرگان رهبری و شورای اسلامی است.

ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت بسیار زیاد مجلس خبرگان رهبری گفت: بر اساس قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری وظایف مهمی را بر عهده دارد واگر چه این وظایف مقطعی است اما درسرنوشت نظام جمهوری اسلامی بسیار تعیین کننده است.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: بحث تعیین رهبری در یک ظرف خاص و تشخیص دارا بودن اوصافی همچون اجتهاد، شجاعت، مدیریت و بینش سیاسی در رهبری کار بسیار دشوار و مهمی است که بر عهده مجلس خبرگان است. بنابر این حضور مردم در تعیین عالی ترین مقام نظام جمهوری اسلامی تأثیرگذار است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه اظهار کرد: مردم با حضور خود درا انتخابات احساس می کنند مالک سرنوشت خود هستند و این احساس موجبات خودباوری مردم را فراهم می آورد.

ایشان ادامه داد: دانشمندان ما با همین احساس خودباوری توانستند قله های مختلف علمی را فتح کنند و دنیا را متعجب کنند که چگونه با همه مشکلات و محدودیت ها توانستند به این مراتب رفیع برسند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به جهش علمی دانشمندان ایران اسلامی گفت: امروزه دانشمندان ما به پیشرفت هایی دست یافته اند که از مخیّله سیاستمداران آمریکایی و اروپایی هم بیرون است و این امر برخاسته از خودباوری مردم ما است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به نقش انتخابات در تعمیق پیوند اجتماعی اظهار کرد: در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تبلیغات وسیعی که انجام می گیرد و با سیطره رسانه ای تنها 25 درصد از مردم مشارکت می کنند؛ اما درکشور ما مشارکت مردم درانتخابات ریاست جمهوری بیش از 65 درصد است و این امر نشان می دهد که ملت ما یک ملت با نشاط و زنده است واین نشاط وانسجام ملی یک سرمایه گرانبها محسوب می شود.

ایشان در ادامه به تحریم هایی که غربی ها در رابطه با مسائل هسته ای به کشور ما تحمیل کردند اشاره کرد و بیان داشت: تحریم هایی که کشورهای غربی در بحث هسته ای به ملت ما تحمیل کردند را اگر به هر کشور دیگری تحمیل می کردند، از پای در می آمد؛ اما مردم ما با حضور در صحنه و با هدایت های مقام معظم رهبری توانستند روی پای خود بایستند و به نحوی مقاومت کردند که سرانجام آمریکایی ها تسلیم شدند.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: کشورهای غربی بیش از 10 سال مصرّانه می گفتند که شما انرژی هسته ای می خواهید چکار کنید؟ شما نفت و گاز دارید؛ یعنی برای ما نقشه می کشیدند و نمی خواستند کشور ما پیشرفت کند.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به بازتاب های بیرونی حضور مردم در صحنه اشاره کرد و گفت: هرگاه درانقلاب اسلامی مردم درعرصه های مختلف حضور داشتند، غربی ها عقب نشستند؛ اما هر گاه آنها مردم ما را در ضعف و تشتت و انفعال دیدند، قدم به جلو گذاشتند.

ایشان ادامه داد: در جریان فتنه 88 تا یک سر و صدایی شد، همه سیاستمداران غربی به قصد دخالت به میدان آمدند؛ اما وقتی استحکام مردم ما را دیدند، عقب نشستند و همان کسانی که صحبت از تغییر حکومت در ایران می کردند، حالا به پای میز مذاکره آمده‌اند.

آیت الله آملی لاریجانی اظهار کرد: هنوز که قلم امضای آمریکایی ها دربحث برجام خشک نشده، گفته اند ما کاری می کنیم که کسی در داخل ایران سرمایه گذاری نکند؛ البته این حرف را نمی‌توانند عملی کنند؛ لیکن این فتنه آنهاست و ما برای دفع فتنه آنها باید با حضور خود در صحنه پیام محکمی را برای آنها ارسال کنیم.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به بحث اخلاق انتخاباتی اشاره کرد و گفت: انتخابات باید متناسب با شأن مردم ایران اسلامی باشد و اسلام و ایمان وجه معنوی مردم ماست؛ بنابراین در امر انتخابات نباید به برخی اغراض سیاسی آلوده شد و تخریب و توهین به دیگران در رقابت های انتخاباتی از اشتباهات است.

ایشان در پایان خاطر نشان کرد: انتخابات مثل بقیه امور مانند افعالی است که باید برای آن از حیث معنویت حسابی بازکنیم و ما می توانیم اعمال خود را نورانی کنیم و نورانیت اعمال این است که اگر در کاری قدم گذاشتیم، با هدف کسب رضای خداوند باشد و انتخابات هم از این قاعده مستثنی نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: