مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۷۱۶
آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع مردم متدین شهرستان نور گفت: یکی از آثار بصیرت حضور مردم در پای صندوق های رأی است و این حضور مردم ما یک پیام مهمی را برای دولتهای سلطه گر دارد که از فتنه گری عقب نشینی کنند.
کد خبر: ۶۵
18 February 2016     -     ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتنخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه صبح امروز( پنجشنبه) طی سخنانی در جمع مردم شهید پرور و متدین شهرستان نور با تبیین مفهوم بصیرت در دین اظهار کرد: در متون دینی ما تأکیدات زیادی در رابطه با مقوله بصیرت شده است و این مقوله در کنار چند مقوله دیگر همچون امنیت و سلامت در متون دینی ما تصریح شده است.

ایشان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: کسی که کاری را بدون بصیرت شروع می کند، مانند کسی است که در مسیر دیگری حرکت می کند؛ بنابر این به قول معروف آدمی که از جاده به دور افتاده، حتی اگر سرعت هم به کارش بدهد، از حقیقت و هدف اصلی خود دور می شود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه بصیرت در دین در دو مقام شناخت دین و اجرای دین قابل تحلیل است، گفت: انسان اولاَ باید در مقام شناخت دین بصیرت داشته باشد و شناخت در دین جزء تفقّه در دین است و بصیرت در مقام شناخت دین در ساحت اعتقادات و احکام واخلاق قابل ارزیابی است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وارد کردن مقوله سیاست در بحث های دینی توسط امام راحل (ره) اظهار کرد: امام راحل به لحاظ فقهی بحث ولایت فقیه را مطرح کردند و معتقد بودند در شریعت اسلامی حکومت یک رکن رکین و فلسفه اجرای دین است.

ایشان با بیان اینکه اجرای دین همان برپایی حکومت است، گفت: دین اگر می خواهد وارد ساحات مختلف زندگی مردم شود، لازمه آن برقراری حکومت است و ما متأسفانه در دوره های مختلف علمایی داشتیم که تحت القائات دشمنان معتقد بودند ما با سیاست کاری نداریم و این امر نشان می دهد که آن عالم نتوانسته جهات مختلف دین را بشناسد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به بصیرت در مقام اجرا و عمل دین اظهار کرد: بصیرت دینی در مقام اجرا یعنی انسان حق و باطل را بشناسد و در میان شبهه ها و فتنه ها راه را تشخیص دهد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به فتنه هایی که در اوایل انقلاب از جانب گروه های مارکسیستی و تجزیه طلب در نقاط مختلف کشور رخ می داد، اظهار کرد: ولیّ فقیه توانست ملت ما را از پیچ ها و فتنه ها عبور دهد و در تمام مشکلاتی که از اول انقلاب پیش روی ملت ما بود یک فقیه در مقام اجرا توانست راه را برای یک ملت باز کند.

ایشان ادامه داد: بعد از امام راحل، آیت الله العظمی خامنه ای در حدود ربع قرن توانست کشور را از تمام مشکلات عبور دهد و امروز بعد از 37 سال از وقوع انقلاب دولتهای سلطه گر که زمانی ما را محور شرارت می خواندند، حالا به اقتدار جمهوری اسلامی اذعان دارند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمنی دشمنان نظام جمهوری اسلامی پایان نمی یابد، گفت: اخیراَ آمریکایی ها گفته اند که ما کاری می کنیم در ایران سرمایه گذاری صورت نگیرد و این امر نشان می دهد دشمنی دشمنان ما همچنان باقی است.

رئیس دستگاه قضا در پایان خاطر نشان کرد: یکی از آثار بصیرت حضور مردم در پای صندوق های رأی است و این حضور مردم ما یک پیام مهمی را برای دولتهای سلطه گر دارد که از فتنه گری عقب نشینی کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: