مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۷۰۷
آیت‌الله آملی لاریجانی، با حضور در جمع مردم مومن و ولایتمدار نوشهر ضمن تشریح ابعاد خودباوری ملت ایران،حضور پرشور در انتخابات را خواستار شد.
کد خبر: ۶۴
17 February 2016     -     ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه چهارشنبه‌شب(28 بهمن) طی سخنانی در جمع مردم نوشهر با اشاره به مقوله خودباوری و اهمیت آن در زندگی فردی و اجتماعی اظهار کرد: خودباوری، هم برای پیشبرد اهداف شخصی و هم برای پیشبرد اهداف ملی عاملی موثر است.

ایشان ادامه داد: یکی از الطاف الهی بر ملت ما انقلاب اسلامی با معماری امام راحل بود که خودباوری را به جامعه ما برگرداند و برای ما احساس استقلال ایجاد کرد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: ملت ما با دست خالی انقلاب کرد و تمام قدرت‌های دنیا متحد شدند تا این انقلاب را به فروپاشی بکشانند؛ اما نتوانستند.

ایشان عامل اصلی استقامت ملت ما در مقابل تمام فشارهای بیگانگان را خودباوری دانست و اظهار کرد: منشاءِ روحیه خودباوری در میان ملل، مختلف است؛ اما در سرزمین ما دیانت منشاءِ بی پایان خودباوری است که در طول 37 سالِ اخیر، عامل ایستادگی و مقاومتِ ملت ما در مقابل فشارهای بیگانگان بوده است.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: در برخی انقلاب‌ها همچون انقلاب‌های بلشویکی خودباوری ملت‌ها دوام نداشت؛ چراکه دارای ریشه الهی نبود و تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب‌های دیگر این است که بر استعدادهای حقیقی و فطری انسان اتکا می‌کند.

ایشان در ادامه با تبیین نگاه توحیدی بیان داشت: نگاه توحیذی نگاهی است که قرآن دائما ترویج می‌کند و اصل انقلاب اسلامی بر مبنای توحید است.

رئیس دستگاه قضا افزود: ما در زندگی اجتماعی و فردی خود اشتغالات زیادی داریم و این اشتغالات و گرفتاری‌ها ما در خود محو می‌کند؛ درحالیکه نگاه قرآنی این است که همه عوالمِ وجود به حق متعال قائم است.

 ایشان با دعوت مردم به حضور پرشور در انتخابات، در پایان خاطرنشان کرد: یکی از امور زندگی اجتماعی و سیاسی مقوله انتخابات است و ما اگر می‌خواهیم در این عالم کاری کرده باشیم که نتیجه‌اش برای ما باقی بماند، باید در تمام امور و شئون زندگی نگاهی توحیدی داشته باشیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: