مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۶۹۴
آیت الله آملی لاریجانی در جمع مردم متدین کلاردشت با اشاره به چگونگی آگاهی یافتن مردم از کاندیدای صاحب صلاحیت در انتخابات خبرگان خاطر نشان کرد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهار نفر از افراد مورد اطمینان را معرفی کرده و اعضای جامعه مدرسین اهل فضل و وارسته هستند و در اینگونه مسائل منفعتی ندارند و دوستان می توانند از مشورت های این جامعه استفاده کنند
کد خبر: ۶۱
17 February 2016     -     ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه صبح امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در جمع مردم متدین و دین پرور کلاردشت با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو اظهار کرد: اولین اثر مستقیم حضور مردم در انتخابات شکل دهی به مجلس مهمی همچون مجلس خبرگان است که به لحاظ نصّ قانون اساسی، نقش مهمی را در ساختار نظام جمهوری اسلامی بر عهده دارد.

ایشان ادامه داد: اگرچه مجلس خبرگان عهده دارکارهای اجرایی نیست، اما بر اساس قانون اساسی تعیین رهبری در ظرف مناسب خود و تشخیص بقای اوصاف رهبری بر عهده مجلس خبرگان است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به نقش بی بدیل رهبری در نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: مجلس خبرگان که تعیین کننده رهبری و تشخیص دهنده بقای اوصاف رهبری است، باید مجلسی قدرتمند باشد واز افرادی تشکیل شده باشد که صلاحیت این تشخیص را داشته باشند و حضور مردم در صحنه انتخابات می تواند شکل این مجلس مهم را تعیین کند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به اهمیت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم اشاره کرد و بیان داشت: مجلس شورای اسلامی با وظایف واختیاراتی که در حوزه تقنینی و نظارتی بر دستگاه های اجرایی دارد، یک مجلس مهم در نظام جمهوری اسلامی است و مردم با حضور معنادار خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی می توانند شکل این مجلس مهم را تعیین کنند.

ایشان ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی قدرت فوق العاده ای دارد و باید از نمایندگان متدین و کارشناس تشکیل شود که مسیرانقلاب اسلامی را با سلامت و درستی پیش ببرند.

آیت الله آملی لاریجانی درادامه به یکی از آثار مهم حضور مردم در انتخابات یعنی احساس مالکیت بر سرنوشت خود اشاره کرد و گفت: در زمان طاغوت مردم ایران به انتخابات مجلس اعتنایی نمی کردند؛ چون معتقد بودند رأی آنها تأثیری در انتخابات ندارد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: ما حتماَ باید به جوانان خود القا کنیم که شما مالک سرنوشت خود هستید و دولت های سلطه گر می خواهند این احساس مالکیت بر سرنوشت خود را از مردم ما بگیرند.

ایشان تأکید کرد: ما با شرکت در انتخابات به تمام جهان پیام می دهیم که روی پای خود ایستاده ایم و ملتی که مصمم باشد و بر داشته های خود پافشاری کند، قطعاَ پیروز است.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به کارشکنی های 12 ساله غربی ها در بحث هسته ای اشاره کرد و گفت: در بحث برجام حدود 12 سال دائماَ فشار می آوردند که شما غنی سازی را می خواهید چکار کنید؟ کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا با پررویی می‌گفت شما نفت دارید؛ انرژی هسته ای را برای چه می خواهید؟

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: اما دانشمندان هسته ای ما با تمام مشکلات و فشارهای تحمیلی، صنعت هسته ای را پیش بردند و با توانایی آنها سیاستمداران ما توانستند چانه زنی کنند و این ناشی از خودباوری ملت ماست.

ایشان در ادامه به بحث سوریه اشاره کرد و گفت: دربحث سوریه، دفاع صورت گرفت؛ نه تنها به این دلیل که آنها مسلمان بودند و درخواست کمک داشتند، بلکه به این دلیل که با دفاع صورت گرفته، مرزهای ما امن شد و این نگاه عمیق رهبری بود که توانست این مسئله را جلو ببرد.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: در جلسه سران قوا کاملاَ مشاهده کردم که مقام معظم رهبری گاهی یک تنه دفاع می کردند که مرزهای کشور را در بیرون مرزها حفظ کنید و این حرف فوق العاده دقیقی است.

رئیس دستگاه قضا اظهار کرد: تمام کشورهای اطراف ما با مشکل مواجه هستند؛ اما با حضور مردم در صحنه و هدایت های مقام معظم رهبری و رشادت های نیروهای مسلح و وحدت و انسجام ملی مرزهای کشور ما امن است و این یک موهبت الهی است که ما با حضور خود در صحنه باید آن را حفظ کنیم.

ایشان در ادامه با اشاره به تحکیم انسجام ملی به واسطه حضور مردم در انتخابات گفت: در حال حاضر با وجود آنکه اختلاف نظرهایی وجود دارد، اما یک شور انتخاباتی در کشور ایجاد شده که باید این شور انتخاباتی را در جهت تعمیق پیوند اجتماعی حفظ کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: احساس خطر کشورهای سلطه گر از این است که امت اسلامی با ریشه های دینی قوی خود طوری وحدت پیدا کند که کسی نتواند در مقابل آن بایستد.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به اهمیت بازتاب های بیرونی حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: مردم با حضور خود در انتخابات پیام مهمی را برای کشورهای سلطه گر ارسال می کنند و آن کشورها با این پیام ها خطوط خود را ترسیم  می‌کنند و اگر استحکام و صلابت ملت ما را مشاهده کردند، عقب نشینی می کنند همانطور که در بحث هسته ای عقب نشینی کردند.

وی بیان داشت: کشور ما با وجود "تحریم های به قول غربی ها فلج کننده" توانست از حق غنی سازی خود دفاع کند و دستاوردهای دانشمندان هسته ای خود را حفظ کند و این استقامت پیام بیرونی مهمی دارد.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان با اشاره به چگونگی آگاهی یافتن مردم برای تعیین کاندیدای صاحب صلاحیت در انتخابات خبرگان خاطر نشان کرد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چهار نفر از افراد مورد اطمینان را معرفی کرده و اعضای جامعه مدرسین اهل فضل و وارسته هستند و در اینگونه مسائل منفعتی ندارند و دوستان می توانند از مشورت های این جامعه استفاده کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: