مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۲۱۸
آیت الله آملی لاریجانی به تخریب‌هایی که در عالم سیاست اتفاق می‌افتد، اشاره کرد و بیان داشت: در عالم سیاست می‌گویند فلان شخص طرفدار ولایت است، پس کمپین راه بینداریم تا او رای نیاورد؛ آنها خیال می‌کنند مردم ما به این حرف‌ها توجه می‌کنند؛حال آن‌که مردم ما می‌دانند چه کسانی خدمت می‌کنند و چه کسانی استراحت می‌کنند و به دنبال حرف غربی‌ها هستند.
کد خبر: ۵۸
16 February 2016     -     ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه بعدازظهر امروز( سه شنبه) طی سخنانی در جمع مردم ولایتمدار و شهید پرور تنکابن با بیان اینکه تغییر کاربری و تخریب اراضی در غرب استان مازندران روند صعودی گرفته است، اظهار کرد: اکثر مردم از تغییر کاربری و از بین بردن جنگل‌ها متضرر می‌شوند، مشکلات اقتصادی و  تنگناهای مربوط به اشتغال وجود دارد؛ اما این دلیلی نمی‌شود تا در زمین‌های کشاورزی ویلاسازی صورت گیرد و این امر به مصلحت کشور نیست.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: ما در قوه قضائیه دو جلسه با وزرای متعدد برگزار کردیم و در فکر اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی هستیم.

ایشان با بیان اینکه باید از اول مسئله تغییر کاربری‌ها جدی گرفته می‌شد، افزود: واقعا حق نیست که یک نوار جنگلی از بین برود تا سود حاصل از ساخت و ساز نصیب عده‌ای شود و باید توجه داشت که این محیط طبیعی برای نسل‌های آینده هم باید باقی بماند.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به تخریب‌هایی که در عالم سیاست اتفاق می‌افتد اشاره کرد و بیان داشت: در عالم سیاست می‌گویند فلان شخص طرفدار ولایت است، پس کمپین راه بینداریم تا او رای نیاورد؛ آن‌ها خیال می‌کنند مردم ما به این حرف‌ها توجه می‌کنند حال آن‌که مردم ما می‌دانند چه کسانی خدمت می‌کنند و چه کسانی استراحت می‌کنند و به دنبال حرف غربی‌ها هستند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها چند روز پیش گفتند همه ایرانی‌ها تندرو هستند؛ ما افتخار می‌کنیم اینگونه تندرو باشیم چراکه حرف ما با حرف مردم یکسان است.

رئیس دستگاه قضا در ادامه به وضعیت فضای کشور در فضای پس از برجام اشاره کرد و گفت: کشور ما با چالش‌هایی مواجه است که بحث اشتغال و رکود اقتصادی از جمله این چالش‌هاست و مسئولان باید در این زمینه‌ها به فکر باشند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به منابع غنی و خدادادی کشور ما اظهار کرد: کشور ما در بحث ذخایز گازی رتبه اول را در سطح جهان دارد. البته به لحاظ فشارها و تحریمها نگذاشتند کشور ما آن رشد لازم را داشته باشد که امیدواریم با حضور و مشارکت مردم در صحنه مشکلات به تدریج حل شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم در طول 37 سال انواع فشارها و تحریمها را از سوی دشمنان تجربه کرده‌اند، گفت: البته باید بپذیریم که مردم ما در برخی موارد اسراف کننده هستند، برای نمونه مصرف انرژی در کشور ما یک مصرف بی رویه است و در کشورهای اروپایی که انرژی گران است، مردم در بهره گیری از آن صرفه جویی می‌کنند.

ایشان افزود: ما در این کشور سرمایه‌های خود را هدر می‌دهیم که باید به این امر توجه شود.

رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به ضرروت حضور مردم در صحنه بیان داشت: تا زمانیکه مردم از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کنند این کشور بیمه است و امیدواریم اصلاحات مادی و دنیوی نیز با تدبیر دولتمردان به سرانجام بهتری برسد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به بحث نفوذ و قدرت نرم اشاره کرد و افزود: هدف کشورهای غربی از اعمال قدرت نرم این است که کاری کنند که تصمیم گیران یک کشور تصمیم مدنظر آن‌ها را اتخاذ کنند. بحث نفوذ و قدرت نرم به راهبرد کشورهای غربی تبدیل شده و آن‌ها در اتاق‌های فکرشان روی این موضوع کار می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم از نفوذ دشمن مصون بمانیم باید به قرآن تمسک کنیم؛ قرآن کلام حق است و آیه آیه آن موجب نورانیت قلب برای مسیر آخرت ما می‌‎شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: