مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۷۱۲
آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه همه رفتارهای ما باید در چارچوب عبودیت الهی باشد، حفظ نظام و به تبع آن شرکت توام با بصیرت و پرشور را در انتخابات، از جلوه‌های عبودیت خدا در رفتارهای اجتماعی برشمرد.
کد خبر: ۴۷
14 February 2016     -     ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات آیت‌الله آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه که برای دیدار با مردم نکا به این شهرستان سفر کرده بود، در مسجد جامع این شهر برای خیل عظیم مردم نکا به سخنرانی پرداخت و ضمن تشکر از اقشار مختلف مردم، روحانیون و مسئولان شهرستان نکا و تبریک ولادت حضرت زینب(س)، به بیان مطالبی درارتباط با انوار الهی با اشاره به آیات قرآن و احادیث معصومین(ع)  پرداخت.

ایشان با اشاره به آیه 35 سوره مبارکه نور گفت: خداوند در این آیه می‌فرماید که خدا به نور خودش هر کس را که بخواهد هدایت می‌فرماید. در تفسیر این آیه شریفه در اصول کافی آمده است که این نور، نور ائمه طاهرین(ع) است و این منافات با این ندارد که این نور، نور حق هم باشد. این آیه از اسرار الهی است که اهل معنا برای آن خواص بسیاری نقل کرده‌اند و ما باید دعا کنیم که در زمره این هدایت‌شدگان قرار بگیریم.

رییس قوه قضاییه افزود: مباحث انتخاباتی بهانه است و مجلسی که در آن ذکر حضرت حق نباشد، مجلس نیست. روایات اهلبیت(ع) مثل آیات قرآن، حقایق را بیان می‌کنند. روایتی در کتاب شریف اصول کافی هست که به آیه‌ای از سوره مبارکه تغابن که آنهم به نور الهی اشاره دارد(آیه شریفه می‌فرماید:"ایمان بیاورید  به خدا و نوری که انزال کردیم به شما") مربوط می‌شود. روایت می‌فرماید: از امام محمدباقر(ع) سوال می‌شود که منظور از این نور که در این آیه شریفه آمده است، چیست؟ امام (ع) پاسخ این پرسش را در همه فرازهای آن با ذکر سوگند به خدا می‌فرمایند: یا ابا خالد(نام پرسش‌کننده) بخدا این نور، آل محمد(ص) است و بخدا قسم ائمه همان نوری هستند که خداوند فرو فرستاده برای بشر تا روز قیامت و بخدا سوگند آنها نور آسمانها و زمین هستند. یا ابا خالد بخدا قسم نور امام(ع) در قلوب مومنین از خورشیدی که در روز می‌تابد، نورانی‌تر است.

آیت‌الله آملی لاریجانی اضافه کرد: ما از خودمان بپرسیم که با این نور چه کردیم. این نور، نور خدا و نور ائمه طاهرین(ع) همیشه با ماست و ما از آن غافلیم؛ ما در حجابیم و این حجاب خسارت بزرگی برای ماست. ما باید برنامه‌ای برای زندگیمان داشته باشیم که راهی به این نور پیدا کنیم. باید غفلت‌ها را از خودمان دور کنیم. عمری از کنار این انوار عبور می‌کنیم، بدون آنکه به آن توجه داشته باشیم. راه رسیدن به این انوار، عبودیت خدا و توسل به ائمه طاهرین(ع) است. خداوند می‌فرماید: "مرا عبادت و بندگی کنید؛ این "صراط مستقیم" است." اگر این صراط مستقیم را رفتیم، عشق به خدا در قلب ما زنده می‌شود. هرچه به ما بدهند، حاضر نیستیم این عشق را رها کنیم. جلوه این عشق که از عبودیت بدست آمده، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران ایشان هستند که همه چیزشان را دادند، اما دست از عشق خدا برنداشتند.

ایشان با تأکید بر پیگیری مشکلات فرهنگی در جامعه اسلامی اظهار کرد: مسئله‌های فرهنگی در کشور باید به‌صورت جدی پیگیری شود چراکه تمامی چالش‌های سیاسی، اجتماعی ما در عصر حاضر منشأ فرهنگی در جامعه دارد که نیازمند راهکاری جدی از سوی مسئولان و مسئولان امور فرهنگی در سطح کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش ولایت‌فقیه در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: ولایت‌فقیه رکن رکین انقلاب اسلامی است درواقع مقام معظم رهبری با بهره‌گیری از علوم دینی، صداقت، شجاعت و خلوص امام راحل توانسته تاکنون دوام انقلاب اسلامی را رقم بزند به‌طوری‌که در بحران‌های مختلف کشور را انسجام واز پیچ‌وخم‌ها عبور کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: صلابت مقام معظم رهبری در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان را نقش بر آب و آن‌ها را همچنان سابق در هدف شومشان ناکام گذاشت.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: امنیت، ثبات و آرامش امروز جمهوری اسلامی ایران را مدیون تدابیر و صلابت مقام معظم رهبری در عرصه‌ها هستیم درواقع اگر تدابیر اندیشمندانه مقام معظم رهبری نبود قطعاً امروز شاهد اقتدار، امنیت و آرامش کشور در ابعاد مختلف کشور نبودیم.

ایشان  ادامه داد: مردم برای آینده کشور با ورود بصیرانه اهمیت قائل هستند درواقع بار دیگر با حضور هوشیارانه، آگاهانه و تصمیم قاطع خود در سرنوشت کشور بار دیگر توجه جدی خود را به توسعه، پیشرفت و اقتدار نظام نشان می‌دهند.

رییس قوه قضاییه در پایان تصریح کرد: ما باید همه مسائل ظاهری را صحنه عبودیت قرار دهیم. حفظ نظام جمهوری اسلامی، جلوه‌ای ازعبادت و عبودیت است؛ انتخابات، بعنوان کمک کننده به صلابت و اعتبار نظام، مصداقی از همین عبودیت است. همه قبول داریم که مشکلات هست و مسئولین هم موظف به برطرف کردن مشکلات هستند؛ اما جمهوری اسلامی فقط مسائل مادی نیست؛ جمهوری اسلامی تنها کشوری است که پیام ائمه طاهرین را در دنیا منتشر می‌کند و ما وظیفه داریم به این نظام کمک کنیم و ولایت فقیه را که مایه حفظ نظام است، تقویت کنیم و با بصیرت قدم در مسیر انتخابات و کسب رضایت خداوند بگذاریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: