مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۱۳۰۴
آنها که وحشیانه‌ترین برخوردها را با مخالفان افکار و اندیشه‌های خود دارند و متفکران را بخاطر بیان واقعیات تاریخی حوادثی چون هلوکاست، محاکمه و مجازات می‌کنند و در زندان‌های مخوفشان، شکنجه‌های قرون وسطایی را علیه مخالفان روا می‌دارند، وقتی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران به بن‌بست می‌رسند، ریاکارانه مقوله "حقوق بشر" را پیش می‌کشند و احکام الهی و نورانی اسلام را مغایر با آنچه خود دعلکارانه مخالفت با حقوق بشر می‌نامند، قلمداد می‌نمایند. حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی در این مورد دیدگاه‌هایی عالمانه دارند که در اینجا بخشی از آن را برای علاقه‌مندان انتشار می‌دهیم.
کد خبر: ۴۲
13 February 2016     -     ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۷ تاریخ انتشار :
* يك نكته‌اي را مي‌خواهم عرض كنم راجع به وضعيت رسانه‌ها درباب حملاتي كه به قوه قضاييه مي‌شود، خصوصا بحث‌هاي حقوق بشري، هر روز به يك بهانه‌اي و اخيرا هم راجع به مرگ يك وبلاگ‌نويس شروع كردند به هجماتي عليه قوه قضاييه، هم از خارج كشور و هم متاسفانه برخي در داخل كشور. اگر درست باشد اين مساله و ثابت بشود، يك جرم و جنايتي است كه هركس مرتكب شده بايد به آن رسيدگي بشود. اما اين را ما يك ابزار حمله به نيروي انتظامي يا قوه قضاييه درست بكنيم حتما نادرست است.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ 24/8/91
* متاسفانه آمريكا با آن كارنامه سياه درباره حقوق‌بشر، مطالب خلاف واقع و انواع تهمت‌ها و افتراها را به دليل داشتن اختاپوس رسانه‌اي عليه دولت‌ها و ملت‌هاي ‌آزاده و مستقل منتشر مي‌كند
                                                       جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ21/1/ 92
* در گزارش وزارت خارجه آمريكا اعلام شده كه ايران مانع برگزاري انتخابات است و نمي‌گذارد دولت‌ها به صورت دموكراتيك در اين كشور عوض شوند؛ اين ادعا در حالي مطرح مي‌شود كه به صورت ميانگين هر ساله در ايران انتخابات برگزار شده است و در طول سال‌هاي گذشته برخلاف ادعاي غربي‌ها تمام گروه‌ها و جناح‌هاي سياسي توانسته‌اند دولت را به دست بگيرند و حتي باوجود برخي عملكردهاي بعضا خلاف مصالح نظام، باز هم مردم و نظام دولت‌ها را با سعه صدر تحمل كرده و آنها هم وظيفه خودشان را انجام داده‌اند و سكان اجرايي كشور را به دولت‌هاي بعدي داده‌اند، همه اينها  در حالي است كه در برخي كشورهاي مورد حمايت غرب تاكنون حتي يك انتخابات هم برگزار نشده اما با اين وجود همچنان تحت حمايت آمريكا هستند.
                                                          جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ4/2/ 92

* بيش از 1400 سال است كه ناب‌ترين كلمات و جملات در باب حقوق بشر و كرامت و ارزش‌هاي انساني از زبان پيامبر ص و ائمه ع و در قرآن كريم جاري شده و رفتار و سيره پيامبر ص و ائمه اطهار ع و مناديان واقعي حقوق بشر نيز الگويي عملي درباره چگونگي توجه به حقوق انسانها است و جهان معاصر مي‌تواند فارغ از هياهوي رسانه‌اي و تبليغي غرب به مقايسه رفتار مناديان واقعي حقوق بشر و مدعيان امروزين آن بپردازد تا دريابد كه چگونه مدعيان فعلي حقوق بشر كه خودشان تا 150 سال قبل برده‌دار بودند حالا هم كه مدعي حقوق بشر شده‌اند باز دست از حملات عليه بشريت بر نمي‌دارند.
در حال حاضر متأسفانه غربي‌ها با استفاده از جنبه‌هاي تبليغاتي و اختاپوس رسانه‌اي خود از حقوق بشر عليه كشور‌هايي كه در خط سياسي آنها نيستند استفاده مي‌كنند و حتي با استفاده از مراكز و بنيادهاي علمي و پژوهشي نيز سعي دارند مباني حقوق بشري خود را به جهان تحميل كنند در حاليكه به لحاظ تئوري فاقد پشتوانه‌هاي لازم و از بعد عملي داراي رفتارهاي دوگانه در اين زمينه هستند.
چالش بزرگ اعلاميه جهانی حقوق بشر كه نشانگر تناقض‌هاي فلسفي و نظري حقوق بشر غربي است، نگاه سطحي به موضوع كرامت انساني است.
 در قرآن كريم بر موضوع كرامت انساني به خوبي تصريح شده و ساير اديان الهي نيز به ارزش‌هاي انساني توجه ويژه دارند اما نگاه ماترياليستي غرب معتقد به انسان تك بعدي و جسماني و فناپذير است آيا از اين نقطه نظر مي‌توان براي كرامت او جايگاهي قائل بود؟
واقعيت حقوق بشر را بايد در اديان الهي جست وجو كرد نه در حقوق بشر رنگين و سياست ‌زده غربي كه هزاران سالوس و كذب و ريا در آن نهفته است... در چارچوب هستي شناسانه اسلام كه معتقد به هستي مطلق و طي مسير بي‌نهايت براي انسان است كرامت انساني معناي واقعي مي‌يابد در حاليكه در اعلاميه حقوق بشر غربي‌ها در حالي از توجه به آزادي‌هاي انسان و حقوق او صحبت شده است كه چارچوب نظام اخلاقي آنان روشن نيست و معتقدند كه نظام اخلاقي مبنايي و جهان شمولي وجود ندارد؛ و چگونه مي‌توان از اخلاقيات و توجه به حقوق انسانها حرف زد در حاليكه معتقديم هيچ چارچوب غالب و مشخصي براي معرفي نظام اخلاقي نمونه و الگو وجود ندارد.
غربي‌ها تمام تلاش خود را به كار بسته‌اند تا يك نظام حقوق بشري را به تمام دنيا تحميل و ديكته كنند اما در صورت تبيين درست حقوق بشر  از سوي نظام‌هاي ديني، مدعيان حقوق بشري كه اخلاق را نسبي مي‌دانند يا قبول ندارند و يا آن را مقوله‌اي كاملاً اجتماعي مي‌دانند نمي‌توانند عرض اندام كنند.
غربي‌ها در حال حاضر به اسم حقوق بشر و آزادي ظلم مضاعفي نسبت به بسياري از ملت‌ها روا و در گزارش‌هاي حقوق بشري خود موارد خلاف واقع را منتشر مي‌كنند و مسلمانان بايد با تقويت مباني نظري و عملي در برابر مظلوميت حقوق بشري خود دفاع كنند.
بي‌توجهي به حقوق مردم بحرين و شرايط پيش آمده در مصر نمونه‌هايي از رفتارهاي متناقض غرب در برابر حقوق بشر و آزادي و رعايت لوازم و مسير دمكراسي است ... هجمه عليه ايران بر اساس بنيان‌هاي غلط است، آنان برخي احكام اعدام در ايران را در حالي محكوم مي‌كنند كه محكومان از افرادي هستند كه عليه مردم بي‌گناه و مردمان و كودكان اسلحه كشيده و فضا را ناامن كرده‌اند و يا از طريق مواد مخدر افراد جامعه را آلوده مي‌كنند.
در حاليكه خود غربي‌ها نيز نمي‌توانند چنين جنايتكاراني را تحمل كنند؛ به ما اعتراض دارند كه چرا عليه مجرمان خطرناك و مسلح اقدام مي‌كنيد و آن وقت خودشان به بهانه مقابله با چند تروريست به ساير كشور‌ها حمله مي‌كنند مردمان و كودكان و مردم بي‌گناه را به خاك و خون مي‌كشند.
                                                                جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ1/5/ 92
* ستاد رسمي مباحث حقوق بشري كشور ستاد حقوق بشر قوه قضاييه است.... بر اساس مصوبه شوراي عالي امنيت ملي، ستاد حقوق بشر مسئول نظارت بر ديپلماسي حقوق بشري در كشور است و مسائل رسمي مرتبط با حقوق بشر بايد در اين ستاد متمركز شود.

البته همه ما از انتخاب اخير خوشحاليم ولي خوشحالي گزارشگر ويژه حقوق بشر وجهي ندارد چرا كه ارزش‌هاي ديني و بنيان‌هاي قانون اساسي ما و قوانين حقوقي و قضايي نظام اسلامي ما، با آمدن و رفتن رئيس جمهور تغيير نمي كند.
ايرادات حقوق بشري عليه ايران درباره اعدام، سب النبي و حبس نادرست است... عمده مباني حقوق بشري كشورهاي اسلامي مشترك هستند و هيچ كشوري نمي‌تواند بگويد مسلمان هستيم ولي معتقد به برخورد با سب النبي نيستيم يا مخالف قصاص و امثالهم هستيم و ما از غربي‌ها مي‌خواهيم در شيوه‌هاي نامعقول خود تجديدنظر كنند .گزارشگر حقوق بشر دائماً با ضدانقلاب ايران همكاري دارد و گزارش‌هايش را از گروهك‌هاي الحادي و معاند امثال گروهك منافقين تهيه مي‌كند و طبيعي است كه افراد ضد انقلاب نمي‌توانند بي‌طرف باشند.دين اسلام مدافع حقوق بشر و مباني آن كاملاً انساني است ... در زماني كه دختران را زنده به گور مي‌ كردند و تعصب‌هاي قومي و قبيله‌اي حرف اول را مي‌زد ، دين مبين اسلام نازل شد و از تساوي حقوق انسان‌ها سخن گفت و ما به اين مسئله مفتخريم و متاسفيم كه افراد و كشورهايي كه تا صد و پنجاه سال قبل كارشان برده داري بوده اكنون خود را مدافع حقوق بشر قلمداد مي‌كنند.
با مقاومت دولت، ملت و ارتش سوريه در برابر تروريست‌ها ، هجمه هاي آمريكا و غرب و كشورهاي حامي تروريست‌ها در منطقه ناكام ماند و اكنون خود آمريكا مستقيم وارد عمل شده است، چرا كه فهميده از طريق تروريست ها و مزدوران داخلي‌اش نمي‌تواند به اهدافش برسد
                                                            جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 6/6/ 92
* گزارش جديد گزارشگر ويژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ايران تکرار همان حرف‌هاي گذشته است ... ما واقعا متأسفيم كه سازمان ملل كه بايد با كشورها عادلانه برخورد كند اين طور درباره كشور ما رفتار مي‌كند. اين در حالي است كه ما دموكرات‌ترين كشور منطقه هستيم.
در كنار ‌ما كشورهايي هستند كه مردم‌شان تاكنون مطلقاً صورت انتخابات و راي‌گیری را نديده‌اند اما چون مورد اعتماد آمريكا و اذنابشان هستند، سخنی از آنها نیست اما ما متهم به نقض حقوق بشر می‌شویم.
حقوق بشر موضوعي «انشايي و املايي» نيست بلكه رفتار واقعي معيار آن است... آمريكايي‌ها در شنود مكالمات بدترين نقض حقوق بشر را انجام داده‌اند و برحسب گزارش‌ها در چهل روز يا يك ماه، هفتاد ميليون مكالمه فرانسوي‌ها را ضبط كردند يا چنانكه گفته شد از سال 2002 ميلادي تا كنون مكالمات صدراعظم آلمان را شنود مي‌كردند؛ حالا چگونه رویشان مي‌شود ادعايي درباره وضع حقوق بشر در ديگر كشورها همچون ایران را مطرح كنند آن هم در دنيايي كه ليبرال دموكراسي ادعا مي‌كند بايد حريم خصوصي رعايت شود؟اگر قرار باشد امنيت آمريكا مجوزی براي قتل و غارت در افغانستان، براي حمله به عراق و هر گونه اقدام ضد ارزش ديگر باشد، اين چه حقوق بشري است؟ بنابراين ما نبايد از ابزارهاي سلطه جهاني كه به عنوان حقوق بشر مطرح مي‌شود، بهراسيم.
                                                جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 9/8/ 92
* ادعای دستگیری بی‌دلیل یا در بازداشت نگه‌داشتن بدون محاکمه افراد، دروغ بسیار بزرگی است، در حالی که برای پیشگیری و برخورد با احتمال وقوع اقدام‌هایی از این نوع، دستگاه‌های نظارتی گوناگونی در کشور وجود دارد.
مسئله حقوق بشر برای ما و نظام ما بر یک اساس بسیار قوی‌تر و با سابقه طولانی‌تر از آنچه که اینها فکر می‌کنند استوار است. ما حقوق بشر را از صمیم جانمان قبول داریم چون دین اسلام مبین و مدافع بسیاری از حقوق انسانی است و ما مسلماً حقوق فطری انسانی را که مورد تأیید اسلام نیز هست قبول داریم .... بر خلاف آنچه برخی تصور می‌کنند، در واقع این علمای اسلام هستند که علیه غرب مدعی هستند که حقوق بشر ادعایی خود را از کجا آورده و بر چه مبنایی استوار کرده‌اید؟ ما از طرفداران حقوق بشر غربی می‌پرسیم که بر اساس کدام منطق برای کسی که حیات چند نفر را سلب کرده است بیست سال زندان تعیین می‌کنید؟ و چه کسی گفته است که این حکم منطبق بر حقوق بشر است؟
                                                             جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ13/9/92

* مواضع حقوق بشری غرب چه در بعد نظری و یا عملی دوگانه است. غرب از یک سو می‌خواهد تفسیر خود از انسان را به جوامع غیرغربی از جمله کشورهای اسلامی به عنوان تنها تفسیر تحمیل کند و از سوی دیگر کرامت انسانی را به گونه‌ای تفسیر می‌کند که از دل آن جواز همجنس‌گرایی هم بیرون می‌آید؛ اما انسانی که اسلام به تصویر می کشد با این تصویر غربی از انسان هیچ سنخیتی ندارد.
اکنون کشورهایی مدعی حقوق بشر شده‌اند که در هرنقطه‌ای از دنیا که بنگریم، دستشان آلوده به خون است؛ سال ها کشورهای دیگر را استعمار کردند و اکنون نیز از حاکمانی دفاع می‌کنند که حتی به مردم خود اجازه رای دادن نمی‌دهند. رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: این مواضع و نحوه رفتار نشان می‌دهد که غرب از حقوق بشر و دیگر مفاهیم ارزشمند آن صرفاً به عنوان «ابزار اعمال فشار» استفاده می‌کند.
                                                                     جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 27/9
* البته ملت ایران و مسئولان کشور به دلیل اینکه خود را از «جان و دل» پایبند به اسلام می‌دانند، هرگز زیربار چنین فشارهایی نمی‌روند و افزون بر این برای همگان روشن است که تهیه گزارش‌های مغرضانه درباره وضع حقوق بشر در ایران برای اعمال فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی است و غربی‌ها واقعاً دغدغه حقوق بشر ندارند.
مطلب دیگر گزارشی است که گزارشگر ویژه حقوق بشر پیش نویس آن را ارائه کرده به شورای حقوق بشر سازمان ملل. ما متأسفیم که یک گزارشگر که علی القاعده باید منصفانه و بی‌طرفانه عمل کند این چنین یک سو و با اتهامات یک جانبه و متاسفانه حرف های خلاف واقع گزارشی ارائه می‌کند از جمله یک سخنی را از معاون اول قوه قضاییه نقل می‌کند که کذب بودن آن روشن است یک بندی دارد در این گزارش که ادعا می‌کند استقلال قضات در جمهوری اسلامی مورد تردید و دغدغه است و موجب نگرانی است. یک جهت را این می‌گویند که رهبری انقلاب نصب می‌کند رئیس قوه را از این جهت گفتند ما نگرانیم برای استقلال قضات خب در همه دنیا بالاخره رئیس قوه یا رئیس دیوان عالی را یک کسی نصب می‌کند.بعد هم از معاون اول رئیس قوه نقل کردند که گفته است که قضات همه باید از رهبر انقلاب تبعیت کنند و هیچ استقلالی در قضاوت ندارند.
در پیش‌نویس جدید گزارشگر حقوق بشر نوشته شده است که قضات تقریباً به طور انحصاری صرفاً براساس گزارش های نهادهای امنیتی تصمیم‌ می‌گیرند؛ در حالیکه این ادعا دروغی بیش نیست. معنای این ادعا آن است که در دستگاه قضایی قضات مختلف در دادسراها و دادگاه ‌ها خود هیچ تحقیقی انجام نمی‌دهند که دروغ بودن آن چنان واضح است که نیاز به توضیح ندارد.
یکی از استنباط‌های نادرست از قوانین کشور که در گزارش‌های قبلی گزارشگر ویژه آمده بود، موجب طرح برخی درخواست های غیرقانونی است، در آن گزارش تغییر برخی از قوانین کشور به دلیل ابهام آنها درخواست شده بود و یکی از موارد ابهام قوانین که مدنظر آنان قرار داشت مجازات جرم توهین بود؛ این در حالی است که در قوانین همه کشورها معانی الفاظ به کار گرفته شده هم دارای مصادیق روشن است و هم مواردی که ممکن است تطبیق معنا بر آنها مشکوک و مورد تردید باشد زیرا اکثر الفاظ به کار گرفته شده در زبان چنین ویژگی‌ دارند. گذشته از این باید خاطرنشان کرد که اتفاقاً در قانون برای جرم توهین مصداق «فحش و الفاظ رکیک» ذکر شده و در قانون دیگر عبارت «هر امری که موجب تخفیف یا تحقیر شود» به کار رفته است.
بیشتر مواد مندرج در گزارش‌های حقوق بشری درباره ایران معمولاً مستند به اظهارات چهره‌های ضدانقلاب و مخالفان جمهوری اسلامی است ... انتظار طبیعی و عقلانی از هر گزارشگری آن است که بی‌طرف باشد، در حالی که گزارش‌های حقوق بشری درباره ایران با یک‌جانبه‌گرایی تصویری نادرست از کشور و نظام اسلامی ارائه می‌دهد
                                                                جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 9/11/92
* همانگونه كه مقام معظم رهبري تأكيد كردند ما نبايد كاري به ديگران داشته باشيم كه چه چيزي مي‌خواهند براي ما طراحي كنند، بحث‌هاي ما با آنها مبنايي است، مثلاً مي‌گويند قاچاقچيان را اعدام نكنيد، در حاليكه سربازان ما در مرزها براي مقابله با مواد مخدر شهيد مي‌شوند اما آنها به جاي تقدير اين حرف‌هاي فريبنده را مي‌زنند.
 مقدمه اعلاميه حقوق بشر درخصوص كرامت انساني سخن مي‌گويد، اما اين كرامت را آيا بايد آنها معرفي كنند. كساني كه اين اعلاميه را نوشتند چه كساني بودند و بر چه اساسي حق و كرامت انساني را معرفي كرده‌اند، آيا كرامت انساني اين است كه هم جنس بازان با هم ازدواج كنند، يا اينكه انسان را خالق انسان مي‌دانند در حاليكه از ديدگاه ما انسان واقعي را قرآن به ما معرفي مي‌كند.
                                         سخنرانی در همایش فرماندهان نیروی انتظامی مورخ 31/3/92       
* در جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه اعدام افراد زیر 18 سال وجود ندارد و این ادعا از سوی پارلمان اروپا کاملاً دروغ است...چرا ادعاهای دروغین خود را مدام تکرار می‌کنید تا آن حد که ظاهراً باورتان هم شده است  ... اگر در ادعای خود درباره اعدام زیر 18 ساله‌ها در ایران صادق هستند، چرا اسامی این افراد را اعلام نمی‌کنند.
تناقض‌ در گفتار و رفتار غربی‌ها درباره حقوق بشر را کاملاً مشهود است ... برخی کشورهای اروپایی درحالیکه خودشان به زور و با خشونت وحتی با کمک محاکم و دادگاه‌های خود، حجاب از سر دختران معصوم برمی‌دارند و یا با اظهار نظر‌ راجع به هولوکاست برخورد قضایی می‌کنند و جنایات آنان در گوانتانامو و ابوغریب در مقابل دیدگان جهانیان مطرح است، چگونه خود را مدعی و مدافع حقوق بشر و آزادی می‌دانند در حالیکه در واقع از نفاق و دورویی خود دفاع می‌کنند .
تحریم‌های غربی علیه ایران اقدامی ضدحقوق بشری است... این تحریم‌ها که دربرگیرنده تحریم های دارویی نیز بوده حتی اگر برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران نیز باشد نشان می‌دهد که حقوق بشر ابزاری در دست شماست که از آن برای پیشبرد مقاصد سیاسی خود استفاده می‌کنید.
                                                        جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 20/1/93
* آمریکا و اروپا همه جا از حقوق بشر دم می زنند اما گویا یادشان رفته است که در افغانستان، عراق، سوریه و بحرین نیز حقوق بشری وجود دارد و یا از انتخابات و دموکراسی با صدای بلند سخن می گویند ولی از یاد برده اند که در بحرین به مردم آزادی برای حق دادن حتی یک رأی به هر شهروند داده نمی شود.
غربیها در عراق و سوریه نیز موافق جریانی که به نظر می رسد رأی اکثریت را داشته باشد، نیستند .... به همین دلیل در آشکار و پنهان از جریانهای مخالف حمایت می کنند، همچنین با واسطه و یا بی واسطه گروههای افراطی و تروریستی را تسلیح می کنند. در افغانستان هم شاهدیم که غربیها با گروه طالبان و دیگر شبه نظامیان مخالف دولت ملاقات کرده و قول و قرارهایی میانشان رد و بدل می شود.
                                                       جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 10/2/93
* این کشورها دم از حقوق بشر می‌زنند اما حقوق بشر را به مسلخ برده‌اند، چگونه می‌شود باور کرد که آمریکایی‌ها مدعی حقوق بشرند در حالیکه از تروریست‌ها حمایت می‌کنند؟ اتفاقاً اکنون حقوق بشر و مردم سالاری دینی به سدی در برابر خواسته‌های غرب تبدیل شده‌اند؛ در عراق و سوریه مردم سرنوشت خود را به دست گرفته اند اما چون منتخبان ملت در این دو کشور مورد علاقه آمریکایی ها نیستند، می‌گویند ما این مردم سالاری را قبول نداریم.... انتخاب ملت ‌های عراق و سوریه به شما چه ربطی دارد که اظهار نظر می‌کنید؟!
.... در بحرین نیز مردم برای به دست آوردن رأیشان مبارزه می‌کنند اما حمایت نمی‌شوند
....حوادث خاورمیانه نشان می‌دهد که غرب به حقوق بشر و مردم سالاری توجهی ندارد .
                                                                جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ11/4/93
* انسان از این همه « نفاق کشورهای غربی در برابر حقوق بشر تعجب می‌کند...این بربریت مدرن است که مجروحان بستری شده در بیمارستان ها مورد هدف قرار می‌دهند و سپس ادعا می‌کنند از بیمارستان موشک شلیک می‌شود! کشورهای غربی که حاضرند بر مبنای ادعاهای چند نفر همجنس‌باز، ایران را به نقض حقوق بشر متهم کنند، جنایتی با این گستردگی را یا نمی‌بینند و یا اینکه می‌بینند و از آن دفاع می‌کنند و حتی به رژیم صهیونیستی بابت این جنایات حق می دهند.
                                                                 جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 1/5/93
* آنان که نعره‌های حقوق بشری‌شان علیه ایران همواره بلند است واگر دو نفر به اتهام جاسوسی زندانی شوند فریاد می‌کشند ولی هنگامی که دو هزار نفر از مردم بی‌دفاع در یک محیط کوچک با وحشیانه‌ترین روش‌ها به شهادت می‌رسند، نه تنها صدای حقوق‌بشر‌خواهی آنان بلند نمی‌شود بلکه حمایت هم می‌کنند و به رژیم کودک کش جایزه می‌دهند.
                                                           جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 15/5/93
* بر اساس برخی از گزارش‌ها هر روز یا هر 36 ساعت یک سیاه‌پوست در آمریکا کشته می‌شود؛ همچنین آمارها حاکی از آن است که میزان درآمد سیاه‌پوستان و درصد حضور آنان در مناصب حکومتی قابل مقایسه با سفیدپوستان نیست. این تبعیض شدید در کشوری وجود دارد که مدعی آزادی، برابری و حقوق بشر است.
ارتش در شهر فرگوسن ایالت میسوری مستقر شد و پلیس ضدشورش معترضان را به شدت سرکوب کرد که اگر این نوع برخورد در هر گوشه دیگری از دنیا به جز کشورهای غربی صورت می‌گرفت، صدای حقوق بشرخواهی این کشورها بلند می شد.
وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که ایران حق دخالت در امور داخلی این کشور را ندارد؛ گویا از یاد برده‌اند که در انتخابات سال 88 چه کردند. آن انتخابات هم مسئله داخلی ایران بود اما سران دولت آمریکا خطاب به معترضان پیام دادند که در خیابان ها بمانید و ما از شما حمایت می‌کنیم و گویا فراموش کرده‌اند که تعداد برنامه های فارسی زبان خود را برای دامن زدن به اغتشاشات چند برابر کردند.
وقتی در ایران با کسانی که مقابل نظام اسلحه به دست گرفته‌اند برخورد می‌شود، صدای حقوق بشری اروپا و آمریکا بلند می‌شود اما سرکوب شهروندان معترض به طوری که جنازه کشته شدگان ساعت‌ها در خیابان بماند، از نظر این کشورها اشکالی ندارد.
این دوگانگی در برخورد با حقوق بشر و بربریت مدرن را موضوع جدیدی نیست ... چنین رفتارهایی حداقل از زمان جنگ ویتنام سابقه دارد.
                                                              جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 5/6/93
* غرب با ادعای مبارزه با تروریسم وارد افغانستان شد اما آیا تروریسم واقعاً در این کشور ریشه کن شد؟ همه می‌دانند که طالبان زاییده حمایت های آمریکا و غرب است .
ایران کشوری است که در صحنه عمل با تروریسم مقابله می‌کند... این روزها آمریکا ادعا می‌کند که 40 کشور را برای مبارزه با داعش دور هم جمع کرده است، اما وزارت امور خارجه این کشور با کمال پررویی می‌گوید که ایران جزو این ائتلاف نیست؛ این در حالی است که ایران افتخار می‌کند جزو دروغگویانی که ادعا و عملشان یکی نیست، نباشد.
برخی کشورهای این ائتلاف داعش را در سوریه خلق کردند و در عراق نیز برخی از متحدان آنها از داعش حمایت می‌کنند ... چه کسی به داعش سلاح و پول داده است تا خود را اداره کند؟ مگر پشتوانه این گروه دولت های هم پیمان غرب و آمریکا در منطقه نیستند؟.... بحث مبارزه با تروریسم در غرب مثل بحث حقوق بشر به سیاستی دوگانه و نفا‌ق آمیز تبدیل شده است اما جمهوری اسلامی در این زمینه مسیر روشنی دارد چون اهداف روشنی را که برخاسته از انقلاب اسلامی، کتاب و سنت است دنبال می‌کند. جمهوری اسلامی حمایت از ظالم را جایز نمی‌داند و حمایت از مظلوم را سرلوحه کار خود قرار داده است.
                                                           جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 19/5/93
* تاکنون در گزارش های گزارشگر ویژه سازمان ملل دروغ‌های زیادی خوانده بودیم اما این بار همان موارد خلاف واقع و اشتباه در گزارش دبیر کل سازمان، البته به صورت محتاطانه‌تری، تکرار شده است....پاسخ مستدل و بند به بند به این گزارش از سوی ستاد حقوق بشر داده شده است ...از موارد عجیب این گزارش انتقاد از اعدام ها در ایران است و این در حالی است که خود می‌دانند بیشترین موارد اعدام در کشور مربوط به محکومان مواد مخدر است.
                                                               جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ26/6/94

* غربی‌ها این روزها با به کارگیری همه ابزارها و رسانه‌هایی که در اختیار دارند احکام صادره در دستگاه قضایی، همچنین تعاملات سیاسی و اجتماعی مردم و نظام را مورد هجمه قرار می‌دهند، اما آن قدر دروغ‌های بزرگ در این هجمه‌ها وجود دارد که هر کسی آنها را بشنود، متوجه می‌شود یک جنگ روانی سخیف و خالی از استناد برپا کرده‌اند.
در برخی موارد نیز که مستنداتی وجود دارد، به اختلاف مبنایی ما با غربی‌ها باز می‌گردد. به عنوان نمونه در گزارش دبیرکل سازمان ملل پذیرفته شده است که حق قصاص در قوانین ایران از حقوق اولياء دم است اما خواستار توقف صدور احکام قصاص از ناحيه دولت يا حكومت شده‌اند که به آنها باید گفت این موضوع چه ربطی به شما دارد؟ حتی بر اساس اسناد بین‌المللی حقوق بشری، قوانین داخلی، به جز چند مورد استثنایی، باید از سوی مراجع بین‌المللی محترم شمرده شود و این در حالی است که 98 درصد مردم ایران به قانون اساسی جمهوری اسلامی رأی دادند و این قانون به صراحت اجرای احکام اسلامی را خواستار شده است.... هر چه هجمه‌ها و دروغ‌پردازی‌ها بیشتر شود افکار عمومی نیز بیش از پیش بی اعتباری این ادعاها را در می‌یابند و همچنین قضات متعهد و قاطع ما را در مسیر اجرای عدالت مصمم‌تر می‌کند.
                                                           جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 23/7/93
*  با اشاره به ارائه پیش نویس قطعنامه ای بر ضد ایران از سوی دولت کانادا به کمیته حقوق بشر سازمان ملل  عناوین این قطعنامه تکرار همان موضوعاتی است که در گزارش‌های چند وقت پیش دبیر کل سازمان ملل و گزارشگر ویژه آمده است و جای تأسف دارد که با وجود پاسخهای مستدل ایران به گزارش‌های پیشین باز این ادعاها تکرار می شود... اعدام کودکان زیر 18 سال دروغ محض است؛ اما ما دلیلی نداریم وقتی شخص هفده و نیم ساله جنایتی مرتکب می‌شود و اکنون به 25 سالگی رسیده است حق اولیای دم برای قصاص را نادیده بگیریم.
جای سوال دارد مدعیان غربی حقوق بشر که برای یک جاني هفده و نیم ساله دل می‌سوزانند اما برای کودکان چندماهه غزه دلشان نمی‌سوزد. مدعیان حقوق بشر در هنگام بمباران کورکورانه غزه کجا بودند؟ و چرا این روزها هم که رژیم غاصب صهیونیستی در کرانه باختری درحال کشتار است از جانب کشورهای غربی ندایی بلند نمی‌شود؟.... روشن است که ادعاهای حقوق بشری درباره کشور ما، یک کار وسیع سیاسی است که غربی ها با کمک امپراتوری رسانه‌ای خود جوسازی می‌کنند... در یکی از بندهای این گزارش از ما خواسته شده است محدودیت‌های زنها در دانشگاه‌ها و تصدی مناصب را برداریم که باید پرسید مگر محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟ اکنون بانوان در عرصه تحصیل و تدریس، همچنین در دولت، مجلس و قوه قضاییه حضور دارند.
                                               جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 21/8/93
* اقدامات ضد بشری دولت بوش بر همگان روشن است و تجاوز به حقوق افراد و ملتها در سراسر جهان و حمله به عراق و افغانستان و کشتن مردم بی گناه بر کسی پوشیده نیست اما در دوران ریاست جمهوری فعلی آمریکا ادعا می شود که وقایعی مانند حمله به شهروندان آمریکایی و شکنجه و کشتن سیاه پوستان مهم نیست و انتشار آن نیز نشان از قدرت این کشور است؛ آن هم در حالی که ادعاهای حقوق بشری آمریکا گوش فلک را پر کرده است.
آمریکاییها موضوعی مانند قصاص را ضد حقوق بشر می‌دانند اما خودشان دست به هرگونه قتل و غارت و شکنجه می زنند ....  امیدواریم این وضعیت ضد حقوق بشری در آمریکا پایان یابد گرچه بعید است که آنان از اعمال و رفتار فجیع علیه انسانهای بی گناه در داخل خاک آمریکا و سایر نقاط جهان دست بردارند.
                                                             جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 26/9/93
* در قطعنامه اخیر نیز ادعاهای کذب قبلی با رنگ و لعابی جدید تکرار شده و نیاز چندانی به تکرار پاسخ ندارد ... اصرار بیش از حد بر تکرار ادعاهای دروغین از سوی یک سازمان رسمی بین المللی آن هم به استناد حرف های ضد انقلاب و دشمنان این نظام اسلامی، جای تأسف و تعجب دارد.
درخصوص ادعای اجرای «اعدام گروهی و پنهان» در ایران، تقاضای ما از مدعیان دروغگو که چنین ادعای کذبی را مطرح کرده اند این است که اسامی، زمان و مکان چنین اعدامی را اعلام کنند تا ما هم بدانیم و پاسخ های لازم را به آنان بدهیم.
بیشترین درصد اعدام های انجام شده مربوط به قاچاقچیان موادمخدر بوده و اسامی آنان نیز معلوم است و در روند اجرای حکم به خانواده آنان نیز اعلام می شود پیش از این نیز در گزارشی اعلام شده بود که چندین نفر در اصفهان بدون محاکمه اعدام شده اند؛ که اسامی اعلام شده از سوی مدعیان اصلاً وجود خارجی نداشت و این بار نیز توصيه ما این است که اسامی، زمان و مکان اعدام های ادعا شده را اعلام کنند تا پاسخ لازم داده شده و دروغ بودن ادعایشان ثابت شود.
در حال حاضر مردم بحرین برای دستیابی به حقوق و تعیین سرنوشت خود درحال مقابله هستند اما هیچ نهادی به تضییع حقوق آنان اشاره نمی کند. آیا آنان حقوق بشر ندارند و آیا مردم بی دفاع غزه که چندین هفته زیر بمباران بودند و كودك وجوان و پير سالخورده تكه تكه مي‌شدند حقوق بشر ندارند؟
زنان در کشور ما حسب قانون می توانند در مناصب و مقامات و امور مختلف حضور یابند اما صرف حضور نداشتن آنان در برخی مناصب دلیل تضییع حقوقشان نیست؛ کمااینکه به عنوان مثال تاکنون در آمریکا نیز هیچ زنی رئیس جمهور نشده است پس ما نیز باید بگوییم فعالیت زنان در آمریکا محدود و حقوق آنان تضییع شده است؟
                                                               جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 3/10/93
* با اشاره به وقوع حادثه تروریستی اخیر در فرانسه و محکوم کردن این حادثه تروریستی سیاست های دوگانه درخصوص تروریسم جواب نمی دهد اما متأسفانه غربی‎ها طوری برخورد می کنند که گويي در دنیا دو نوع تروریسم بد و خوب وجود دارد و برخی جنایات تروریستی خوب و برخی بد است در حالی که تروریسم در هر حالتی بد و جنايتكارانه است و باید صادقانه با آن برخورد کرد.
                                                           جلسه مسوولان عالی قضایی مورخ 24/10/93
* متاسفانه هر گاه مذاکرات به نقطه حساس و امیدوار کننده‌ای به منظور دسترسی به توافق نهایی می رسد، گروه 1+5 به ویژه آمریکا  مسائلی را مطرح می‌کنند که موجب دور شدن از مسیر توافق می‌شود و اکنون نیز با طرح ادعاهایی مبنی بر حمایت ایران از تروریسم و یا نقض حقوق بشر به دنبال سنگ اندازی در مسیر مذاکرات هستند؛ آن هم در حالی که خودشان از سردمداران نقض حقوق بشر و فشار، تهدید و جنگ و خونریزی علیه کشورهای دیگر در طول تاریخ از ویتنام و ژاپن گرفته تا فلسطین، عراق و افغانستان و بحرین و سوریه هستند.
                                                                  جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 5/1/94
* شرم¬آور است که در جهان مدعی حقوق بشر همگان در مقابل جنایات عربستان در یمن کور و کر
شده اند و از ظالم حمایت می کنند اما باید بدانند که مردم یمن راه خود را یافته اند و بهترین راه حل برای پایان دادن به مشکل یمن نیز این است که مدعیان دمکراسی دست کم یکبار هم که شده معرفت به خرج دهند و بگذارند مردم یمن خودشان درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند.
                                                                  جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 2/2/94
* مسئولان کشورهای غربی به ویژه آمریکایی‌ها معیارهای دوگانه خود درباره حقوق بشر را در یمن نیز اعمال کرده‌اند و با اینکه از حربه‌های همیشگی خود برای مطرح کردن ادعاهای حقوق بشری استفاده می‌کنند اما در جنایتهای یمن طوری برخورد کردند که انگار مردم مظلوم و بی پناه یمن بشر نیستند وگرنه چطور می‌توانند تجویز کنند که هفته‌های متوالی به یک ملت بی دفاع حمله شود و بر سر زن و مرد و پیر و جوان آن کشور بمب ریخته شود و از رساندن كمك‌هاي فوري به اين مردم بي‌دفاع جلوگيري شود.
                                                             جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 16/2/94
* متاسفیم که دشمنان اسلام و مدعیان دفاع از حقوق بشر و مخالف با تروریسم با ملتی می جنگد که مایل به تعیین سرنوشت خود بدون دخالت بیگانگان هستند.
                                                               جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ30/2/94
* مباحث مربوط به حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق رسانه ای از دیگر مباحثی است که نیازمند پرداختن طلاب و حوزه های علمیه به آن هستیم تا بتوانیم به هجمه ها و ادعاهای غربی ها در این زمینه ها پاسخ دهیم و مبانی و دیدگاه های نظری آنان را در این موارد بررسی و دیدگاه اسلامی خود را در مقابل آنها مطرح کنیم.
                       مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی استان تهران مورخ5/3/94
* این همه نفاق در حرف و عمل درباره حقوق بشر قابل توجیه نیست و نتیجه اش به خاک و خون کشیده شدن مردم در یمن، عراق و سوریه است؛ گرچه با بیداری مسلمانان دود این اقدامات غیر انسانی در نهایت به چشم خود این دولت ها خواهد رفت.
                                                              جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 6/3/94
* گروه های تروریستی در کشورهای عربی، سوریه، عراق و یمن فاجعه می آفرینند و بسیار تعجت آور و تاسف بار است که کشورهای غربی تمام راه های تقویت این گروه ها را باز گذاشته ¬اند و حتی به راحتی اجازه می دهند که چند هزار نیروی تروریست آماده و تازه نفس از اروپا راهی این کشورها شوند.
                                                            جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 20/3/94
*  به مناسبت روز جهانی جقوق بشر بحث حقوق بشر به لحاظ مبنای عقلانی و فلسفی و براساس نوع ایدئولوژی و نگاه به عوالم هستی متفاوت است و طبیعی است که وقتی جامعه ای به وجود خداوند متعال معتقد شد و وقتي او را در همه عوالم حاضر و ناظر دانست و همه نعمات و فيوضات عالم را مستند به وي ديد، نگاهش به حقوق بشر نحوه خاصي خواهد بود و متفاوت است با حقوق بشری که براساس گرایش های غیرالهی بنا شده است.
طبیعی است که جوامع مختلف براساس دیدگاهها و اعتقادات خود نگاه متفاوتی به مقوله حقوق بشر دارند و کسی که حقیقت متعال الهی را قبول دارد نمی تواند فارغ از آن منبع، حقوق بشر و کرامت انسانی را تعریف کند.
حالا که جوامع نگاه‌هاي مختلفي به مقوله حقوق بشر دارند طبیعتاً کشورهای غربی حق ندارند نگاه حقوق بشری خود را به جوامع ديگر تحمیل کنند که این تحمیل خلاف عقلانیت و عدالت و حتی خلاف حقوق بشر است.
غربی ها با کدام منطق و بر چه مبنایی حقوق بشر تدوینی خود را به تمام دنیا تحمیل می کنند و اگر کسی آن را نپذیرفت توبیخ و تحريم می کنند.
حتی در همین حقوق بشر ترسیمی غربی که در سطح دنیا حاکم و تحمیل شده است، در مقام اجرا نگاههای دوگانه و خلاف عدالت وجود دارد و کشورهای مدعی حقوق بشر غربی در سالهای اخیر همواره با اقدامات ضدانسانی و وحشیانه موجب کشته شدن هزاران نفر در کشورهای مختلف از جمله عراق و فلسطین و افغانستان شده اند که این امتداد جنایت های استعماري آنان در قرن‌هاي گذشته است.
غربی ها جمهوری اسلامی ایران را که در طول 35 سال گذشته همواره و به صورت منظم انواع انتخابات برگزار کرده است محکوم می کند و حتی مدعی هستند که رعایت حقوق مردم کشور خود را نمی کند در حاليكه در کشوری مانند عربستان و یا بحرین كه حتی سابقه برگزاری یک انتخابات هم ندارند، به نظر آنها مشکل حقوق بشری وجود ندارد.
بسیاری از گزارشهای ضد حقوق بشری علیه ایران مغرضانه و مربوط به اجرای حدود الهی است که در تمام کشورهای اسلامی مشترک است... برخی از گزارشهای مغرضانه غرب علیه ایران نیز از طریق اطلاعات و دروغهای طیف های مخالف و تروریستهای مخالف جمهوری اسلامی ایران است كه اين مطلب کاملا روشن شده است. بعلاوه حتي گفته شده در گردآوری این گزارشها رشوه های کلان هم نقش داشته است.
مردم مسلمان ایران همواره علاقمند و پشتیبان کشور و دولت و حاکمیت خود بوده اند و رفتارهای نامعقول دشمنان بر روی آنان تاثیر ندارد آن هم در حالی که می بینیم غربی ها با سعودی هایی که به دنبال سیطره بر مردم یمن هستند، کاری ندارند و حتی از جنایتهای آنان علیه مردمی که می خواهند بدون وابستگی زندگی کنند حمایت هم می کنند.
آیا مردم فلسطین و کودکان این کشور که مظلومانه از سوی صهیونیستها به آتش كشيده می‌شوند، حق زندگی ندارند و دارای حقوق بشر نیستند ؟....پیشنهاد می کنیم که کشورهای اسلامی خودشان در بحث حقوق بشر پیشگام باشند و با همکاری و همدلی حقوق بشر متناسب با مبانی اسلامی را تبیین کند.
                                                             جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 12/5/94
* بلاروس نيز مانند ايران به دليل استقلال و پرهيز از پذيرش مباني حقوق بشري غرب همواره مورد فشار غربي‌ها است....متأسفانه غربي‌ها همواره تلاش مي‌كنند مباني حقوق بشري خود را به كشورهاي مستقل و داراي فرهنگ‌ها و ارزشهاي غير غربي تحميل كنند.
                                                                   دیدار دادستان کل بلاروس مورخ 17/5/94
* تلاش غربی ها برای تحمیل کردن پیش فرض های خود نسبت به انسان و ماهیت وجودی او را به ملتها و کشورهای دیگر نادرست و قابل انتقاد است... توقع ما از غرب این نیست که پیش فرض های خود را درباره مسائل حقوق بشری و کرامت انسانی به تمام جوامع تحمیل کند.
باید دید تصویر شما از شأن و کرامت انسانی چیست و چه تفاوتی با دیگر برداشت ها از شأن و کرامت انسانی دارد ... البته در مقام عمل نیز صداقت در رفتار بسیار مهم است و آنچه از رفتارهای حقوق بشری غرب به دست می آید این است که چندان صادقانه نیست و می بینیم که با وجود همه تاکیدهایی که درباره مفهوم حقوق بشر در غرب صورت می گیرد؛ در آمریکا زندان گوانتانامو و در عراق زندان ابوغریب ایجاد می شود که در آن بدترین فجایع رخ می دهد.
* متاسفانه بدترین اعمال ضد حقوق بشری در برخی کشورها علیه مردم صورت می گیرد اما این کشورها رابطه خوبی با غرب دارند و اینگونه اعمال ضد انسانی آنها از سوی غربی ها محکوم نمی شود.
                                   در دیدار هاینس فیشر رئیس جمهور اتریش مورخ17/6/94
* امیدواریم با نگاهی عالمانه و منطقی به مباحث حقوق بشری و عدالت کیفری راه برای گفتگوهای بیشتر بین کشورها باز شود. رسیدن به فهم مشترک از مقوله حقوق بشر نیازمند آشنایی با پیش فرضهای موجود در این زمینه است و در این مسیر هیچ کشوری حق تحمیل باورها و پیش فرضهای خود را ندارد ...مکاتب و تمدن های مختلف بشری نیازمند گفتگوهای بیشتر برای درک و فهم مفاهیم مربوط به کرامت انسانی و حقوق بشر هستند.
بر خلاف برخی تبلیغات رسانه ای غرب، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران کمال یافته و مستقل است ... دستگاه قضایی ایران، ساختاری مستقل در چارچوب نظام اسلامی و به دنبال ترویج حق و عدالت و استیفای حقوق عامه است و نگاهش به مفهوم کرامت انسانی مبتنی بر نگاه عقلانی شیعه است که تفاوت بنیادین تفکرات افراطی همچون داعش دارد.در مباحث حقوق بشری باید در مقام اجرا و عمل نیز همگام با بحث¬های نظری و تئوری تلاش کرد و در این راه فاصله ای معنادار و تناقض آمیز در رفتار و گفتار غرب درباره حقوق بشر وجود دارد ...  متاسفانه غربی ها تلاش دارند نگاه خود به حقوق بشر را که مبتنی بر پیش فرض های خودشان است به همه کشورهای تحمیل کنند که قطعاً چنین رویکردی صحیح نیست....قصاص حق اولیای دم بر اساس نص صریح قرآن است که می توانند از آن استفاده کنند و یا از آن بگذرند...  فشار غربی ها درباره حقوق بشر به کشورهای دیگر از جمله ایران دو گانه است؛ آنها در حالی که در جمهوری اسلامی ایران انتخابات متعددی برگزار شده و می شود. ما را محکوم می کنند و به ما فشار می آورند اما با برخی کشورهای همین منطقه که تا به حال انتخاباتی در آن برگزار نشده کاملاً دوست هستند و این کشورها تحت حمایت کامل غربی ها قرار دارد.
                                                        دیدار با هیئت حقوق بشری ایتالیا مورخ22/6/94
* گزارش های حقوق بشری سازمان ملل دارای دو اشکال اساسی است ... بسیاری از این گزارش ها برپایه اطلاعات غلط عناصر ضد انقلاب خارج از کشور است و از طرف دیگر مبتنی بر پیش فرض های فکری غربی هاست که می خواهند آن را به همه کشورها از جمله ایران تحمیل کنند و این مسئله از جانب ما قابل قبول نیست.
                                                                  جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 6/7/94
* دست آمریکایی ها به خون همه ملت ها آغشته است اما اینک مدعی حقوق بشر و مدعی دریافت غرامت شده اند که این کمال گستاخی و جسارت و پررویی و نشان از بی صداقتی آنهاست.
                                                                جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 13/7/94
* آمریکا و کشورهای غربی در حالی به دلیل اجرای یک حق قرآنی به ما فشار سیاسی وارد می کنند که راه حل معقول و بازدارنده ای برای مقابله با افزایش خشونت ها و کشتارهای داخلی خود ندارند....فشارهای حقوق بشری غرب علیه جمهوری اسلامی ایران دوباره به راه افتاده و موضوع قصاص ها را مطرح کرده اند، در حالی که بارها گوشزد شده است که چگونگی اداره کشورهای اسلامی مبتنی بر ارزشهای اسلامی ربطی به غربی ها ندارد..... قصاص حقی قرآنی است و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه از ارزشهای الهی خود عقب نشینی نخواهد کرد... غربی ها در حالی در باب حقوق بشر و موضوع قصاص که حق اولیای دم است به جوسازی علیه جمهوری اسلامی می‌پردازند که کشتار مردم یمن و فلسطین و حمله به مردم در افغانستان و عراق و کشتن زنان و کودکان برایشان مهم نیست.
                                                           جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 20/7/94
* متأسفانه استقراء بدبینانه نشان داده است که دشمنان در موارد مختلف رفتارهای معقولی نداشته اند و اکنون نیز  اتهاماتی مانند نقض حقوق بشر و دفاع از تروریسم موارد کاملاً نادرستی است که بعد از برجام نیز مطرح می شود و تلاش می کنند تحریم ها را از جهتی دیگر به ما تحمیل کنند اما باید بدانند که کشور ما زیر بار هیچ تحریم جدیدی نمی رود.
                                                                    جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 4/8/94
* غربی‌ها در حالی که به حمایت از تروریسم پرداخته‌اند و داعش و گروههای تکفیری را سر و شکل داده‌اند اما به حقوق بشر به عنوان ابزار سیاسی و فشار سیاسی علیه ایران نگاه می‌کنند و حتی بر مبنای نحو حیات غربی خود موضوعی مانند قصاص را که حق طبیعی اولیا دم است و با اعدام فرق دارد زیر سؤال می‌برند..... ما معتقدیم در چارچوب ایمانی و قرآنی خود به حقوق بشر باید نگاه کنیم و دلیل ندارد که نحوه حیات ما تسلیم نحوه حیات غربی‌ها شود و حقوق بشری که ایران به آن معتقد است بر اساس مفاهیم قرآنی است.
                                 در جمع رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور 11/8/94
* این گونه فشارها و هجمه ها در مباحثی مانند حقوق بشر نباید تاثیری در کار ما بگذارد که البته نمی گذارد و صحبت ما با مطبوعات و مسئولان کشور این است که به قوه قضاییه که رکن نظام است کمک کنند و بدانند که بخش قابل توجهی از امنیت کشور به خاطر صلابت و اقتدار قوه قضاییه در کنار سایر ارکان است.
                                                            جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 18/8/94
* متاسفانه مجمع عمومی سازمان ملل که باید برای احقاق حقوق مظلومان فعالیت کند حامی کشورهای استکباری و ظالم است و در آن، کشورهایی که ابتدایی ¬ترین حقوق انسانها را رعایت نمی¬ کنند، کاری هم به رای مردم ندارند و در واقع مصداق کامل دیکتاتوری هستند، قطعنامه¬ حقوق بشری علیه ایران و سوریه تصویب می کنند که واقعا جای تأسف است.
                                                              جلسه مسئولان عالی قضایی مورخ 2/9/94
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: