مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۱۰۵۸
آنگاه که دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، در اوج شگفتی جهانیان، یکی از خطرناک‌ترین تروریست‌های بین‌المللی را با هواپیمای حامل او در خاک ایران اسلامی به زمین نشاندند، برخی تردیدها درباره صلابت کافیِ دستگاه قضایی کشورمان برای مجازات او ابراز شد؛ اما روزی که خبر اعدام "عبدالمالک ریگی" رسانه‌ای شد، همگان دانستند که این دستگاه قضایی هیچ محدودیتی را برای مقابله سهمگین با جرائم علیه امنیت ملی برنمی‌تابد و این موهبتی است که از نوع نگاه حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی به موضوع رسيدگي به جرايم عليه امنيت ملي نشات می‌گیرد. این شما و این بخشی از دیدگاه‌های ایشان در این مورد.
کد خبر: ۴۱
13 February 2016     -     ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۵ تاریخ انتشار :
* امروز ريگي را اعدام كردند و ما اميدواريم كه اين پيامي باشد براي تروريستها كه هر چقدر هم با كشور غربي زد و بند داشته باشند و ابزار دست آنها و عوامل آنها باشند ان‌شاء ا... با قدرت بازوان نيروهاي انتظامي ما، نيروهاي اطلاعاتي ما به تيغ قانون سپرده خواهند شد از مسير اشتباه برگردند و به اسلام و مسلمين و مردم مسلمان درگير نشوند و آلت دست بيگانگان قرار نگيرند اين سرنوشت تروريستهاست.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ 30/3/89
* از جمله نكاتي كه گمان مي‌كنم طرحش در اين جلسه شايد التيامي باشد بر جراحات قلوب عده‌اي، بحث حادثه انفجار مهاباد هست. از لحاظ نظامي و امنيتي البته ما اكيداً در اينجا از مقامات امنيتي و انتظامي كشور مي‌خواهيم كه دريافتن مسببان و عاملان اين حادثه دردناك و اين عمل تروريستي و شقاوتمندانه اكيداً بايد قاطعانه بررسي كنند و عاملان را پيدا كنند و ان‌شاء ا... دستگاه قضايي هم بسرعت اين عاملان و مسببان را رسيدگي قضايي خواهد كرد و به مجازات خواهند رساند.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ4/7/89

* سرمايه‌هاي گرانبها را بايد تحفظ كرد. ما از نيروهاي امنيتي مي‌خواهيم كه با تمام قوا اين پوشش امنيتي را براي دانشمندان هسته‌اي ان شاء ا... ايجاد بكنند و همان‌طور كه عرض كردم قوه قضاييه هم در اين مسئله آنقدري كه به آن مربوط هست ان‌شاء ا... كمال همكاري را خواهد كرد.  
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ14/9/89
* در خصوص شهادت دانشمند هسته‌ای کشورمان شهید احمدی‌روشن، ما این ضایعه را به ملت شریف، به مقام معظم رهبری و قبل از همه به بقیه‌الله الاعظم عج تسلیت عرض می‌کنیم. ما از نیروهای امنیتی کشور می‌خواهیم که با سرعت ان‌شاءا... با توان کامل تمام عاملین این حادثه را ان‌شاء‌ا... پیدا کنند. قوه قضائیه ان‌شاءا... در اسرع وقت به مجازات اشد خواهند رساند این عاملین را.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ12/11/90
* يكي از اشكالات موجود در فضاي رسانه‌اي ما، همين پرداختن به برخي از آرا و همچنين پرداختن‌هاي نادرست به وضعيت دستگاه قضايي است يك وقتي يك حادثه‌اي رخ مي‌دهد، در همين جريان وبلاگ‌نويس اخير كه فوت كرده، خوب حادثه ناگواري رخ داده منتها بناي دستگاه قضايي بر اين نيست كه سخن‌پراكني كند و تبليغات بكند، ما وظيفه‌مان بوده و وظيفه را عمل كرديم و مي‌كنيم. مسلما اگر تخلفي در نيروي انتظامي رخ داده باشد كه فوت در آنجا صورت گرفته، حتما برخورد قاطع و محكم خواهد شد؛
جلسه رؤساي كل دادگستريها مورخ 25/8/91
* یک جریان خزنده فرهنگی را در کشور احساس می‌کنیم متاسفانه در سالروز عيد غديرمقاله‌ای بسیار موهن در یکی از روزنامه ها درج شد. مذهب رسمی کشور شیعه است شیعه اثنی عشری است نص قانون اساسی است آن وقت عده‌ای با مجوز از وزارت ارشاد همین کشور در پناه امنیت همین نظام بخواهند تیشه به ریشه اصول قانون اساسی بزنند، این واقعاً قابل قبول نیست و قوه قضاییه ان‌شاء‌ا... کاملاً مقتدرانه برخورد خواهد کرد نه فقط با روزنامه‌نگار، بلکه با هرکسی که بر خلاف قانون اساسی بخواهد تحریک قومی و مذهبی در کشور راه بیاندازد.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ8/8/92
* در همين داستان كهريزك كه برخلاف تخيل عده‌اي ما پيگير آن هستيم... بنده عرضم اين است كه علي‌ايحال برخورد با مجرمان در دستگاه نظامي و انتظامي بايد يك برخورد صحيح همراه با متانت و ملاحظات خلاصه معقول و قانوني باشد. از يك طرف نيروهاي مسلح بايد توجه بكنند كه در هرحال جرايمي كه مرتكب مي‌شوند، در چارچوب قانون مجازات خاص خودش را دارد و هيچ‌كس از مجازات استثنا نيست و از طرف ديگر بايد اين ملاحظات را كه به اهداف دستگاه نظامي و انتظامي ضربه وارد نكند اين را هم داشته باشيم و لذا كار بسيار ظريفي است.
سخنراني در سازمان قضايي نيروهاي مسلح مورخ28/11/88
* اما در ايران در داستان كهريزك به محض اينكه اين مسئله مطرح شد و پديد آمد مقام معظم رهبري دستور اكيد دادند براينكه كهريزك بايد تعطيل بشود.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ  18/7/89
* اين طور نيست كه دستگاه قضايي همين طور نشسته باشد و دست روي دست گذاشته باشد چون ما هنوز سخنگويي نداريم خيلي هم برنامه نداريم كار تبليغاتي انجام بدهيم گاهي كارهايي كه انجام مي شود اينها گفته نمي شود مثل بحث كهريزك كه در نزد برخي آقايان مطرح شد مي فرمودند خبري نيست گفتيم چرا، هم در مرحله دادسرايي كار انجام شده در مرحله دادگاهي‌اش دارد پيش مي رود و اين طور نيست كه كار متوقف شده منتهي ما بنا نداريم بحث‌ها تبليغاتي بشود.
جلسه مسئولان عالي قضايي مورخ 15/1/89
* در باب کهریزک خب اتهام اين است كه كساني در قتل آنها شركت كردند و معاونت داشتند و بعد اسم قاضی را مي‌برد، مي‌گوید اینها صیانت دارند و غیر قابل طرح دعوا هستند. حجت الاسلام آقای بهرامي‌ در اينجا تشريف دارند، آيا اين طوري است؟ قاضي هنوز معلق است. چطور مي‌گویند صيانت دارد.
همايش حقوق بشر مورخ 13/1/90
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: