مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۵۱۱
آیت‌الله آملی لاریجانی، درجمع اقشاری از مردم مازندران، با اشاره به ضرورت توجه به کارگاه‌های کوچک و زود بازده اظهار کرد: ما باید فکری به حال کارگاه‌های کوچک و زودبازده بکنیم. متاسفانه در دولت قبل این طرح، صوری‌سازی شد. ما باید بحث اشتغال را به نحوی معقول و متناسب با فرهنگمان جلو ببریم.
کد خبر: ۱۱۲
23 February 2016     -     ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵ تاریخ انتشار :
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، امروز (سه‌شنبه) در جمع دانشگاهیان، تعاونگران و فعالان اقتصادی استان مازندران با اشاره به نیاز امروز کشور به سازندگی اظهار کرد: دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی برای چندین سال با فشارها و تحریم‌ها اجازه ندادند بسیاری از استعدادهای کشور بمنصه ظهور برسد که البته در این مسئله گاهی سوء مدیریت‌ها هم دخیل بود .

ایشان ادامه داد: در دوران پسابرجام ما باید از ورود همه کسانی‌که در ابعاد مختلف علمی و اقتصادی دارای توانایی‌ها هستند، استقبال کنیم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضرورت کاهش تصدی‌گری دولت در بخش اقتصاد گفت: هرکجا اعم از میدان‌های علمی واقتصادی، مردم به صحنه آمدند، پیشرفت‌های فوق العاده‌ای حاصل شد و ما در دوران پسابرجام در این زمینه نیازمند تلاش مضاعف هستیم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را فقط با طرح نمی‌توان پیش برد، تصریح کرد: باید دانشگاهیان و سرمایه‌داران با فکر و سرمایه خود به میدان بیایند و توجه داشته باشند که عرصه اقتصاد مقاومتی یک عرصه جهادی است.

ایشان ادامه داد: ما در قوه قضائیه مکررا اعلام کرده‌ایم که امنیت سرمایه گذاریِ صحیح را تضمین می‌کنیم و در تمام استان‌ها دفاتری برای حمایت از سرمایه گذاری صحیح ایجاد شده است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: ما حتی در برخی موارد، سازمان بازرسی کل کشور را موظف می‌کنیم به سراغ برخی وزارتخانه‌ها برود و راه‌های رفع موانع و اشکال در امر سرمایه گذاری صحیح را بررسی کند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط علمی در دانشگاه‌ها و نشاط صنعتی در کارخانه‌ها گفت: ما امیدواریم با اتکا به تمام استعدادهای موجود در کشور بتوانیم اقتصاد مقاومتی را جلو ببریم تا اقتصاد کشور رشد کند و به شکوفایی برسد.

ایشان با اشاره به ضرورت توجه به کارگاه‌های کوچک و زود بازده اظهار کرد: ما باید فکری به حال کارگاه‌های کوچک و زودبازده بکنیم. متاسفانه در دولت قبل این طرح، صوری‌سازی شد. ما باید بحث اشتغال را به نحوی معقول و متناسب با فرهنگمان جلو ببریم.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به مقوله ارتباط علم با ارزش‌ها اشاره کرد و بیان داشت: از قرن 18 به بعد غربی‌ها با نگاه پوزیتیویستی به این نتیجه رسیدند که علم کاری به ارزش‌ها ندارد؛ اما امروز دیگر این نظر حتی در میان غربی‌ها هم طرفداری ندارد.

ایشان با بیان اینکه ارزش‌ها از کانال‌های مختلف وارد علم شده اند، افزود: حتی در علوم تجربیِ محض هم، ارزش‌ها به ساحت علم ورود پیدا کرده‌اند و امروز بحثِ غایت و هدف علم یک بحث بسیار مهم است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ضرورت بازنگری در اهداف و روش شناسی علم گفت: ما در جمهوری اسلامی در یک فضای ایمانی تنفس می کنیم؛ اما متاسفانه در دانشگاه‌های ما بحث ورود ارزش ها به ساحت علم مغفول مانده است و علم و ارزش‌ها باید همخوانی داشته باشد و این امر تحقق پذیر است.

رئیس دستگاه قضا در پایان بصیرت را امری فوق دانش و علم دانست و خاطرنشان کرد: بصیرت مسیر انسان را روشن می سازد و طبق روایتی، انسانِ عامل اگر بصیرت نداشته باشد، مانند فردی است که از مسیر منحرف شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: