مقام معظم رهبری :
شخص محترم رئیس قوه قضائیه، جناب آقای آملی، که بحمد الله از لحاظ فکر
و علم و نشاط کار و ابتکار و بسیاری ازخصوصیات مهم در مدیران کلان، برجسته
هستند.

تعداد بازدید: ۱۲۱۵
آیت‌الله آملی لاریجانی در جمع مردم گلوگاه با بیان اینکه استان مازندران با وجود سرسبزی و توانمندی‌های زیست محیطی کمتر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته است، اظهار کرد: ما نمی خواهیم انتقادی از دولت بکنیم؛ بلکه می‌خواهیم به دولتمردان تذکر دهیم که استان مازندران علیرغم همه توانمندیهایی که دارد، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و دولتمردان باید سرمایه گذاری و اشتغالزایی را در این استان بیشتر مورد توجه قرار دهند.
کد خبر: ۱۰۰
22 February 2016     -     ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۴ تاریخ انتشار :
تذکر آیت‌الله آملی لاریجانی به دولت برای سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی در مازندران، درجمع مردم گلوگاهبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی آیت‌الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه امروز (دوشنبه) طی سخنانی در جمع مردم شهید پرور و ولایتمدار شهرستان گلوگاه با بیان اینکه نیاز امروز کشور سازندگی است، اظهار کرد: همه باید همدل و همزبان در چارچوب سیاست های کلی ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری برای سازندگی دست به کار شویم.

ایشان با بیان اینکه امروز کشور ما با چالش هایی مواجه است که بخشی از این چالشها ناشی از شرارت های و شیطنت های دشمنان انقلاب اسلامی است، گفت: مسئله رکود اقتصادی و مشکلات تولید و اشتغال جوانان زیبنده کشور ما نیست؛ البته باید توجه داشت که بخشی از این مشکلات ناشی از فشارها و شیطنت های کشورهای غربی است که ملت ما در مقابل خواسته های نامشروع آنان ایستاد.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مسئله نفوذ که مقام معظم رهبری مطرح کرده اند، یک بحث جدی است ،تصریح کرد: تعامل با دنیا یک کار عاقلانه است و جمهوری اسلامی هیچ گاه تعامل با دنیا را نفی نمی کند؛ اما باید توجه داشت که کشورهای غربی فقط برای کار اقتصادی به سرزمینی پای نمی گذارند؛ بلکه به دنبال توسعه جنگ نرم و تاثیرگذاری بر تصمیمات تصمیم گیران یک کشور هستند.

ایشان ادامه داد: کشورهای غربی و سلطه‌گر قصد دارند سیطره ای را از قدرت نرم ایجاد کنند؛ لذا مردم و مسئولان باید هوشیار باشند و اگر ما با فکر و درایت و مدیریت عمل کنیم، این مسئله قابل جلوگیری است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با بیان اینکه در مسئله سازندگیِ کشور، همه باید پا در رکاب باشند و در این مسئله همگان از لحاظ شرعی و عقلی وظیفه‌مند هستند،گفت: امیدواریم سرمایه‌داران، سرمایه های خود را به میدان بیاورند و در این مسیر چندان به سود بیشتر فکر نکنند و برای رونق تولید و اشتغال جوانان، پا به عرصه بگذارند و ما در قوه قضائیه بارها اعلام کرده‌ایم که امنیت سرمایه‌گذاری صحیح را تامین می کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضائیه نه با سرمایه گذاری صحیح که با مفسدین اقتصادی برخورد می کند، گفت: در زمانی که پرونده فساد 3هزار میلیاردی مطرح بود، عده ای علیه قوه قضائیه جوسازی می کردند؛ اما ما در همان زمان بارها تاکید کردیم که ما با متخلفین اقتصادی برخورد می کنیم و بانک ها و سرمایه گذارانی که از طرق صحیح وام می دهند و وام اخذ می کنند، مورد حمایت دستگاه قضایی هستند.

ایشان با بیان اینکه استان مازندران با وجود سرسبزی و توانمندی های زیست محیطی کمتر مورد توجه دولتمردان قرار گرفته است، اظهار کرد: ما نمی خواهیم انتقادی از دولت کنیم؛ بلکه می خواهیم به دولتمردان تذکر دهیم که استان مازندران علیرغم همه توانمندیهایی که دارد، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و دولتمردان باید سرمایه گذاری و اشتغالزایی را در این استان بیشتر مورد توجه قرار دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما در قوه قضائیه با اینکه کار اجرایی نداریم، اما آن کاری که می توانیم بکنیم، تامین امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است تا وضعیت اشتغال در استان مازندران بهبود یابد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه، انتخابات را مظهر و تجلی اراده مردم و صلابت یک ملت دانست و تصریح کرد: ملت ما که سی و هفت سال پای آرمانهای انقلاب ایستاده است، باید انتخابات پیش رو را هر چه با شکوه تر برگزار کند و با فهم صحیح، افراد اصلح را به دو مجلس مهم خبرگان و شورای اسلامی بفرستد.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه اختیارات مجلس خبرگان بسیار سرنوشت ساز است، گفت: مجلس خبرگان اگر چه نسبت به امور جاری کشور وظیفه‌مند نیست، اما خبرگان، واسطه بین مردم و رهبری هستند و خبرگان رهبری در استانها در صف مستقیم با مردم تماس دارند و مطالب را در اجلاسیه ها دسته‌بندی می کنند و به محضر رهبری تقدیم می دارند و این امر اگر چه در قانون اساسی تصریح نشده، اما به یک رویه در میان خبرگان تبدیل شده است.

آیت الله آملی لاریجانی تصریح کرد: زمانی مرحوم آیت الله مهدوی کنی در یکی از اجلاسیه‌های خبرگان مطلبی را گفتند مبنی بر اینکه خبرگان باید از رهبری حمایت کنند و در مقابل کسانی که قصد تضعیف رهبری را دارند، بایستند و این امر اگر چه طبق قانون اساسی در زمره وظایف مجلس خبرگان نیست، اما یک اصل بسیار مهم است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه انتخابات هفتم اسفند قطعا صحنه نمایش قدرت و بصیرت مردم ایران اسلامی خواهد بود، اظهار کرد: بوق‌های رسانه‌ای غربی‌ها دائما در حال بمباران تبلیغاتی هستند که مردم ما یا در انتخابات شرکت نکنند و یا به افراد مورد نظر آنها رای دهند؛ اما آنها نمی‌دانند که مردم ما بصیر هستند و می دانند چه کسانی را انتخاب کنند و هیچ گاه در مسیری نمی روند که آمریکا و انگلیس خوشحال شوند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مردم ما ولایی هستند، تصریح کرد: حتی کسانی که ولایت فقیه را قبول ندارند، امروز اعتراف می کنند که ولایت فقیه در این کشور محور اقتدار و انسجام ملی است.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به امنیت بالای ایران اسلامی گفت: نیروهای مسلح ما با هدایت های مقام معظم رهبری برای تامین و گسترش امنیت کشور مجاهدتهای زیادی می کنند و من شاهد بودم که مقام معظم رهبری چه میزان وقت و نیرو گذاشتند تا داعشی ها به مرزهای ما نرسند و آنها را در کیلومترها آن طرف تر کوبیدند.

ایشان با بیان اینکه ما در بحث سوریه علاوه بر کمک به مسلمانان، به امنیت خود نیز کمک کردیم، اظهار کرد: اگر برادران ما نمی‌جنگیدند، باید اینجا در مرزهای خود با نیروهای تکفیری می جنگیدیم.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری وقت و نیروی زیادی را برای پیشرفت و اقتدار کشور در امور علمی و نظامی صرف می کنند و ما باید قدردان این نعمت باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: